PONIEDZIAŁEK: XXII Tydzień Zwykły
CZYTANIA: 1 Tes 4,13-18; Łk 4,16-30
ROCZNICA URODZIN: 1951 - ks. Morcinek Jan; 1952 - ks. Czermiński Stefan; 1965 - ks. Wyleżałek Stefan; 1966 - ks. Sekściński Adam; 1977 - ks. Kołodziej Bogdan
ROCZNICA ŚMIERCI: 1955 † Franciszek Przybyła, Piotrowice (Pawłów k. Raciborza); 1956 † Jerzy Juroszek, Koniaków
Relikwie św. Bartłomieja w Piekarach

W uroczystej procesji do bazyliki Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich zostały wprowadzone relikwie apostoła.

Pielgrzymka Ministrantów

W tym roku święto było wyjątkowe. 28 października 1925 roku narodziła się diecezja katowicka, stąd służba liturgiczna swój dzień rozpoczęła w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

IX Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej na Jasną Górę

Przez cztery ostatnie dni wakacji, od 28 do 31 sierpnia br., trwać będzie IX Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej na Jasną Górę.

Apostoł przybywa do Piekar

W czasie uroczystej sumy odpustowej do piekarskiej bazyliki zostaną wprowadzone relikwie św. Bartłomieja Apostoła.

Franciszek Pieczka laureatem nagrody Lux ex Silesia

Tegorocznym laureatem dorocznej nagrody „Lux ex Silesia” został pochodzący ze Śląska znany i popularny aktor Franciszek Pieczka.

Prev Next

1. Sylwetka