Got 0 bytes response, method=default Response decode error Papież pobłogosławił słuchaczom i pracownikom Radia Katowice

katedra

Papież pobłogosławił słuchaczom i pracownikom Radia Katowice

picturePodczas audiencji na Placu św. Piotra papież Franciszek pobłogosławił słuchaczom i pracownikom Polskiego Radia Katowice. Na placu był obecny ks. Leszek Szewczyk, który koordynuje współpracę archidiecezji katowickiej z lokalną rozgłośnią.

 

- Wam tu obecnym i waszym bliskim szczególnie redakcji i słuchaczom Radia Katowice, które obchodzi w tym roku 90-lecie swego istnienia z serca błogosławię - powiedział Ojciec Święty Franciszek podczas dzisiejszej audiencji na Placu św. Piotra.

Ojcu Świętemu Piotr Ornowski, Prezes Polskiego Radia Katowice wraz z ks. Leszkiem Szewczykiem przekazali pamiątkową replikę mikrofonu, który był używany w Radiu Katowice w 1927 roku. Jak mówił po audiencji Prezes Rozgłośni papież Franciszek ucieszył się z otrzymanego prezentu i „obiecał, z przymróżeniem oka, że posłucha Radia Katowice”.

Archidiecezja katowicka od wielu lat prowadzi współpracę z Radiem Katowice. W tym roku mija 25-lecie audycji U progu dnia, podczas której codziennie rano na falach rozgłośni jest rozważane Boże słowo. Wyjazd pracowników Radia do Rzymu jest częścią obchodów 90-lecia Polskiego Radia Katowice.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media