Got 0 bytes response, method=default Response decode error Adwentowe dni skupienia śląskich księży (zapowiedź)

Adwentowe dni skupienia śląskich księży (zapowiedź)

Na początku Adwentu księża archidiecezji katowickiej przeżywają Dzień Skupienia. Przedstawia się on następujaco:

Doroczne adwentowe dni skupienia księży archidiecezji katowickiej odbędą się w następujących terminach:

- 2 grudnia (sobota) br., w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach;

- 5 grudnia (wtorek) br., w parafii bł. Karoliny Kózkówny w Tychach;

- 9 grudnia (sobota) br., w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku.

Początek każdego spotkania o godz. 10.00. Kapłani wysłuchają m. in. wykładu biblisty ks. Tomasza Kusza pt. „“Pożyteczne jest moje odejście dla was” (J 16,7). Dlaczego jesteśmy w lepszej sytuacji niż uczniowie w czasie ziemskiej misji Jezusa?”.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował do wszystkich księży archidiecezji katowickiej na tegoroczny Adwent specjalny list. Napisał w nim m. in.: „Przed nami okres Adwentu, który jest świętowaniem wypełnienia się obietnic danych nam przez Boga. W tym szczególnym czasie uświadamiamy sobie, że nieustannie jesteśmy w drodze, idziemy na spotkanie z Panem. Jesteśmy prawdziwymi pielgrzymami, wędrującymi ku wiecznemu Jeruzalem – ku niebu. A chwila jest bliska. Nie traćmy więc czasu! To kolejny dar łaski w życiu każdego z nas. Adwent to czas zaangażowania i czuwania, w którym trzeba walczyć z własną ospałością wobec darów Boga i działać, aby przynosiły obfite owoce. Wykorzystajmy czas Adwentu na to, aby wznieść nasze serca ku Panu, tak by moc Jego narodzenia mogła przemienić nas i naszych najbliższych! W jaki sposób? Podpowiada nam św. Paweł: przez odrzucenie «uczynków ciemności» i przyobleczenie się w «zbroję światła». Warto wykorzystać Adwent na pracę nad sobą, na aktywność duszpasterską, a zwłaszcza na refleksję, czy czasem nie odstąpiłem od pierwotnej miłości. Czuwajcie – to kluczowe słowo, które Jezus kieruje do nas na początku Adwentu. Winniśmy je przyjąć jako swój program duchowy na najbliższe dni: «Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem»”.

ASI