Got 0 bytes response, method=default Response decode error Światowy Dzień Ubogich

katedra

Światowy Dzień Ubogich

Już w piątek, 17 listopada br., rozpoczęły się w archidiecezji katowickiej spotkania związane z obchodzonym w tym roku po raz pierwszy w Kościele katolickim Światowym Dniem Ubogich. Do kalendarza kościelnych obchodów wprowadził go papież Franciszek, wyznaczając jako termin 33. niedzielę zwykłą (poprzedzającą uroczystość Chrystusa Króla).

W piątek metropolita katowicki abp Wiktor Skworc spotkał się ze Wspólnotą Cenacolo, która od 15 lat prowadzi swój dom w Krzyżowicach koło Jastrzębia Zdroju. Niesie ona pomoc młodym ludziom z problemami, w szczególności uzależnionym od narkotyków i alkoholu. Dom został udostępniony na tę społecznie potrzebną działalność przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.  

W niedzielę, 19 listopada, po południu metropolita katowicki spotka się z bezdomnymi, podopiecznymi Domu Sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty, którzy gromadzą się co niedziele na Eucharystii w kościele Wniebowzięcia NMP w Katowicach (godz. 14.30). Po Mszy św. – jak zawsze – bezdomni i podopieczni spożyją ciepły posiłek, a w związku ze zbliżającą się zimą otrzymają czapkę i rękawiczki. 

W diecezjalne obchody pierwszego Światowego Dnia Ubogich wpisuje się również zaplanowany na piątek, 24 listopada br., o godz. 20.00 w katowickim Spodku Koncert Charytatywny pod hasłem „Polska dla świata”, z którego dochód przeznaczony jest na biednych w Syrii. 

Można również oczekiwać, że w związku ze Światowym Dniem Ubogich wiele inicjatyw podjęły również istniejące w każdej parafii Parafialne Zespoły Caritas oraz Szkolne Koła Caritas.

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media