Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (zapowiedź)

katedra

Katowice: 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (zapowiedź)

W sobotę, 30 września br., w Katowicach odbędzie się 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Początek spotkania o godz. 10.00 w Kościele Wotum Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności przy ul. Gawronów 20.

Warto przypomnieć, że w bieżącym roku przypada 60. rocznica powstania Krucjaty Trzeźwości, przemianowanej rok później na Krucjatę Wstrzemięźliwości, której siedzibę stanowił barak przy ulicy Jordana w Katowicach.

8 września, w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po raz pierwszy publicznie ogłoszono Krucjatę Trzeźwości w Piekarach przed Cudownym Obrazem Matki Bożej i nad grobem ks. Jana Alojzego Ficka. Tydzień później, w uroczystość Siedmiu Boleści NMP, ogłoszono ją w Tychach przed ołtarzem, nad którym, pod krzyżem stoi Matka Boleściwa i św. Maria Magdalena i nad grobem ks. Jana Kapicy. W ten sposób ruch Krucjaty Trzeźwości pragnął nawiązać do dwóch wielkich działaczy antyalkoholowych i dobroczyńców ludu śląskiego. Pragnął z nich uczynić swoich wodzów i nauczycieli. Są oni  wyrazicielami dwóch podstawowych idei Krucjaty Trzeźwości: idei maryjnej i idei abstynenckiej.

W 40. rocznicę październikowych objawień fatimskich inicjator Krucjaty Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, tak pisał o niej na łamach pierwszego numeru „Niepokalana Zwycięża”, dodatku do „Gościa Niedzielnego”: „W wydarzeniu tym splatają się trzy nurty maryjne Krucjaty Trzeźwości: nurt różańcowo‑fatimski (Różaniec i ofiara jako środki wiodące do zwycięstwa), nurt jasnogórski (Krucjata to odcinek walki o realizację ślubów) i nurt maksymilianowski (zaczerpnięcie z hasła o. Kolbe Immaculata vincet – Niepokalana zwycięży – przez zawierzenie się Jej)”.

Program 37 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - Katowice 30.09.2017r

10.00 Nabożeństwo Słowa Bożego

(Kościół Wotum Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności Katowice Gawronów 20)

11.45 Droga Krzyżowa (przez Park Kościuszki)

14.00 Msza święta pod przewodnictwem mtropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

(Katedra Chrystusa Króla, ul. Plebiscytowa 49A)

Po Mszy Świętej:

Event „Prawda, Krzyż, Wyzwolenie. Ks. Franciszek Blachnicki wychowawcą wolnych ludzi”

(Deptak przy ul. Jordana)

    Głoszenie Ewangelii Wyzwolenia

    Świadectwa wolności i wyzwolenia

    Śpiew i integracja

W czasie trwania eventu możliwość spożycia gorącego posiłku

(Plac między Katedrą a Kurią ul. Jordana)

18.00 Koncert Zespołu „niemaGotu”

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media