Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (zapowiedź)

W sobotę, 30 września br., w Katowicach odbędzie się 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Początek spotkania o godz. 10.00 w Kościele Wotum Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności przy ul. Gawronów 20.

Warto przypomnieć, że w bieżącym roku przypada 60. rocznica powstania Krucjaty Trzeźwości, przemianowanej rok później na Krucjatę Wstrzemięźliwości, której siedzibę stanowił barak przy ulicy Jordana w Katowicach.

8 września, w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po raz pierwszy publicznie ogłoszono Krucjatę Trzeźwości w Piekarach przed Cudownym Obrazem Matki Bożej i nad grobem ks. Jana Alojzego Ficka. Tydzień później, w uroczystość Siedmiu Boleści NMP, ogłoszono ją w Tychach przed ołtarzem, nad którym, pod krzyżem stoi Matka Boleściwa i św. Maria Magdalena i nad grobem ks. Jana Kapicy. W ten sposób ruch Krucjaty Trzeźwości pragnął nawiązać do dwóch wielkich działaczy antyalkoholowych i dobroczyńców ludu śląskiego. Pragnął z nich uczynić swoich wodzów i nauczycieli. Są oni  wyrazicielami dwóch podstawowych idei Krucjaty Trzeźwości: idei maryjnej i idei abstynenckiej.

W 40. rocznicę październikowych objawień fatimskich inicjator Krucjaty Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, tak pisał o niej na łamach pierwszego numeru „Niepokalana Zwycięża”, dodatku do „Gościa Niedzielnego”: „W wydarzeniu tym splatają się trzy nurty maryjne Krucjaty Trzeźwości: nurt różańcowo‑fatimski (Różaniec i ofiara jako środki wiodące do zwycięstwa), nurt jasnogórski (Krucjata to odcinek walki o realizację ślubów) i nurt maksymilianowski (zaczerpnięcie z hasła o. Kolbe Immaculata vincet – Niepokalana zwycięży – przez zawierzenie się Jej)”.

Program 37 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - Katowice 30.09.2017r

10.00 Nabożeństwo Słowa Bożego

(Kościół Wotum Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności Katowice Gawronów 20)

11.45 Droga Krzyżowa (przez Park Kościuszki)