Got 0 bytes response, method=default Response decode error Turza Śl.: Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa (zapowiedź)

Turza Śl.: Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa (zapowiedź)

Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa w archidiecezji katowickiej będzie miał miejsce w tym roku 2 września w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Zaproszenie do udziału w nim metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował do wszystkich kapłanów: zaangażowanych w duszpasterstwie parafialnym,  posługujących w instytucjach archidiecezjalnych oraz na Wydziale Teologicznym UŚ, księży emerytów, a także do ojców i braci zakonnych. „W roku 100. rocznicy objawień fatimskich spotkamy się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl. Będziemy tam wołać o dary Ducha Świętego na czas kolejnego roku szkolnego i duszpasterskiego. Zawierzymy Najświętszej Maryi Pannie naszą przyszłość i ponowimy akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Mary” - napisał.

Program pielgrzymki:

- godz. 10.00 – rozpoczęcie procesją z domu katechetycznego do kościoła,  podczas której odmówimy modlitwę różańcową;

- Konferencja ks. dr. Tomasza Wojtala, dyrektora domu rekolekcyjnego w Brennej;

- Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy;

- Eucharystia;

- Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi;

- Agapa w domu katechetycznym.