Got 0 bytes response, method=default Response decode error Msza św. z okazji ustanowienia Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę, 2 lipca br., o godz. 12.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zostanie odprawiona uroczysta Msza święta – pod przewodnictwem metropolity katowickiego Wiktora Skworca z udziałem władz wojewódzkich i samorządowych - z okazji ustanowienia Metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej.

We Mszy św. wezmą w udział przedstawiciele wszystkich miast i gmin wchodzących w skład rodzącej się metropolii. W modlitwę w katedrze włączy się Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod  dyr. p. Anny Szostak.

Warto przypomnieć, że Kościół na Górnym Śląsku i abp Wiktor Skworc osobiście wspierali od dawna ideę utworzenia w regionie metropolii. „Zasługujemy na zaufanie i mam nadzieję, że jego wyrazem będzie ustawa o metropolii, która rozwiąże wiele problemów górnośląskiej aglomeracji” - mówił metropolita katowicki w sierpniu ubiegłego roku zwracając się do premier Beaty Szydło.

W wywiadzie udzielonym jednej z gazet już kilka lat temu zwracał uwagę, że żyjemy w czasach atomizacji społeczeństwa, w czasach rozbijania jedności, zanikania relacji, więzi i związków. Dlatego, jego zdaniem, istnieje potrzeba budowania jedności i budowania wspólnoty. „Działając razem możemy więcej osiągnąć, zwłaszcza działając w związku metropolitalnym - uważa metropolita katowicki” - powiedział. Jego zdaniem tego typu obszary sprawdziły się na świecie, dlatego warto skorzystać z tych dobrych wzorców.

ASI