Got 0 bytes response, method=default Response decode error Droga Krzyżowa ulicami miasta (zapowiedź)

katedra

Droga Krzyżowa ulicami miasta (zapowiedź)

Jak co roku w piątek przed Niedzielą Palmową, 7 kwietnia br., ulicami Katowic przejdą uczestnicy nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”, a zakończy około godz. 21.00 w katedrze Chrystusa Króla. Jak w latach ubiegłych, trasa nabożeństwa przebiegać będzie ulicami: Wincentego Pola, Park Kościuszki, Barbary, Mikołowską, Kopernika, Pl. Miarki, Wita Stwosza i Powstańców. Uczestnicy na Drogę Krzyżową zabiorą świece i znicze.
Zapraszając mieszkańców Katowic do udziału w nabożeństwie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m. in.: „Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową, chcemy głosić, że tylko On jest Zbawicielem świata, chcemy wspólnie modlić się, prosząc o pokój w naszych rodzinach i wspólnotach. Katowicka Droga Krzyżowa będzie też dla nas okazją do modlitwy za naszą wielką i małą Ojczyznę, jak również szansą do złożenia wspólnego świadectwa wiary”.
Następnego dnia, w sobotę, 8 kwietnia od godz. 19.00 będzie sprawowane w katedrze nabożeństwo pokutne z sakramentem pojednania, na które katowiccy duszpasterze zapraszają swoich parafian i mieszkańców miasta. Spowiedź potrwa „aż do ostatniego penitenta”, czyli tak długo, dopóki wszyscy pragnący skorzystać z sakramentu nie przystąpią do spowiedzi.
W najbliższych dniach nabożeństwa Drogi Krzyżowej zostaną odprawione na ulicach wielu miejscowości archidiecezji katowickiej.

 

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media