Got 0 bytes response, method=default Response decode error Droga Krzyżowa ulicami miasta (zapowiedź)

Droga Krzyżowa ulicami miasta (zapowiedź)

Jak co roku w piątek przed Niedzielą Palmową, 7 kwietnia br., ulicami Katowic przejdą uczestnicy nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”, a zakończy około godz. 21.00 w katedrze Chrystusa Króla. Jak w latach ubiegłych, trasa nabożeństwa przebiegać będzie ulicami: Wincentego Pola, Park Kościuszki, Barbary, Mikołowską, Kopernika, Pl. Miarki, Wita Stwosza i Powstańców. Uczestnicy na Drogę Krzyżową zabiorą świece i znicze.
Zapraszając mieszkańców Katowic do udziału w nabożeństwie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m. in.: „Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową, chcemy głosić, że tylko On jest Zbawicielem świata, chcemy wspólnie modlić się, prosząc o pokój w naszych rodzinach i wspólnotach. Katowicka Droga Krzyżowa będzie też dla nas okazją do modlitwy za naszą wielką i małą Ojczyznę, jak również szansą do złożenia wspólnego świadectwa wiary”.
Następnego dnia, w sobotę, 8 kwietnia od godz. 19.00 będzie sprawowane w katedrze nabożeństwo pokutne z sakramentem pojednania, na które katowiccy duszpasterze zapraszają swoich parafian i mieszkańców miasta. Spowiedź potrwa „aż do ostatniego penitenta”, czyli tak długo, dopóki wszyscy pragnący skorzystać z sakramentu nie przystąpią do spowiedzi.
W najbliższych dniach nabożeństwa Drogi Krzyżowej zostaną odprawione na ulicach wielu miejscowości archidiecezji katowickiej.

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR