Got 0 bytes response, method=default Response decode error Wielkopostny dzień skupienia ludzi mediów (zapowiedź)

Wielkopostny dzień skupienia ludzi mediów (zapowiedź)

W sobotę, 1 kwietnia br., w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. odbędzie się wielkopostny dzień skupienia ludzi mediów. Zaproszeni do udziału są pracownicy wszystkich mediów, także tych wydawanych przez parafie (gazetek parafialnych i stron internetowych). Początek o godz. 10.00 w sali przy probostwie.

W zaproszeniu do udziału w spotkaniu metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał:

„W tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Środków Przekazu papież Franciszek zwrócił się „do tych wszystkich, którzy czy to na płaszczyźnie zawodowej, czy też w relacjach osobistych, codziennie «mielą» wiele informacji, by dostarczyć pachnący i dobry chleb posilającym się owocami ich przekazu”. To piękne, pozytywne ujęcie pracy i wysiłku ludzi współczesnych mediów.

Żyjemy w świecie, w którym codziennie „żywimy się” przekazem przygotowywanym w setkach redakcji z myślą o odbiorcach, o tym, aby jak najlepiej opowiedzieć im, objaśnić i skomentować rzeczywistość, która ma dziś dla każdego wymiar globalny. Miliony czytelników, widzów i słuchaczy ufa treściom, które do nich docierają niemal nieustannie. Mają też duże oczekiwanie pod adresem tych, którzy dostarczają im materiału,z którego tworzą sobie obraz świata. Pragną nie tylko informacji. Pragną nadziei.

Do ludzi mediów w sposób szczególny odnosi się wezwanie Jezusa Chrystusa „Idźcie i głoście”. Rodzi pytania o treść i formę przekazu. Chcemy się nad nimi wspólnie zastanowić, poszukać odpowiedzi odnoszących się do nas tu i teraz”

Program spotkania

10.00 - Okazja do spowiedzi (w sali przy probostwie)
10.15 - dr hab. Krzysztof Łęcki (Uniwersytet Śląski w Katowicach) - „Idźcie i głoście w mediach XXI w.” (w sali przy probostwie)