Got 0 bytes response, method=default Response decode error Wielkopostny dzień skupienia ludzi mediów (zapowiedź)

katedra

Wielkopostny dzień skupienia ludzi mediów (zapowiedź)

W sobotę, 1 kwietnia br., w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. odbędzie się wielkopostny dzień skupienia ludzi mediów. Zaproszeni do udziału są pracownicy wszystkich mediów, także tych wydawanych przez parafie (gazetek parafialnych i stron internetowych). Początek o godz. 10.00 w sali przy probostwie.
 
W zaproszeniu do udziału w spotkaniu metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał:
 
„W tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Środków Przekazu papież Franciszek zwrócił się „do tych wszystkich, którzy czy to na płaszczyźnie zawodowej, czy też w relacjach osobistych, codziennie «mielą» wiele informacji, by dostarczyć pachnący i dobry chleb posilającym się owocami ich przekazu”. To piękne, pozytywne ujęcie pracy i wysiłku ludzi współczesnych mediów.
 
Żyjemy w świecie, w którym codziennie „żywimy się” przekazem przygotowywanym w setkach redakcji z myślą o odbiorcach, o tym, aby jak najlepiej opowiedzieć im, objaśnić i skomentować rzeczywistość, która ma dziś dla każdego wymiar globalny. Miliony czytelników, widzów i słuchaczy ufa treściom, które do nich docierają niemal nieustannie. Mają też duże oczekiwanie pod adresem tych, którzy dostarczają im materiału,z którego tworzą sobie obraz świata. Pragną nie tylko informacji. Pragną nadziei.
 
Do ludzi mediów w sposób szczególny odnosi się wezwanie Jezusa Chrystusa „Idźcie i głoście”. Rodzi pytania o treść i formę przekazu. Chcemy się nad nimi wspólnie zastanowić, poszukać odpowiedzi odnoszących się do nas tu i teraz”
 
Program spotkania
 
10.00 - Okazja do spowiedzi (w sali przy probostwie)
10.15 - dr hab. Krzysztof Łęcki (Uniwersytet Śląski w Katowicach) - „Idźcie i głoście w mediach XXI w.” (w sali przy probostwie)
10.35 - abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki - „Nadzieja i ufność w naszych czasach” (w sali przy probostwie)
11.00 - rozmowa
11.30 - nabożeństwo pokutne na Kalwarii
Po nabożeństwie spotkanie przy stole w Domu Pielgrzyma

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media