Got 0 bytes response, method=default Response decode error Święcenia diakonatu w trzech parafiach archidiecezji katowickiej (zapowiedź)

W najbliższą sobotę, 25 lutego, o godzinie 10.00 w trzech parafiach parafiach archidiecezji katowickiej śląscy biskupi udzielą święceń diakonatu alumnom Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udzieli święceń w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Herberta w Katowicach, bp Adam Wodarczyk w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie, natomiast bp Marek Szkudło w parafii Świętego Józefa w Rudzie Śląskiej.

Do udziału w liturgii metropolita katowicki w sposób szczególny zaprosił młodzież szkolną wraz z katechetami, wspólnoty Służby Ołtarza razem z księżmi opiekunami oraz członków Ruchu Światło-Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Oczekiwana jest też obecność wiernych należących do grona Przyjaciół Seminarium, jak i grup wspierających swą modlitwą kapłanów i nowe powołania. W zaproszeniu na uroczystości, odczytanym w parafiach archidiecezji, abp Skworc napisał m. in.: „Serdecznie proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji przyszłych diakonów oraz całego naszego Seminarium, a także o łaskę nowych powołań do naśladowania Chrystusa i wyłącznej służby Ewangelii”.

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR