„Polska teologia wyzwolenia wobec wyzwań współczesności” to temat konferencji naukowej z okazji trzydziestej rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. F. Blachnickiego oraz sześćdziesiątej rocznicy powstania Krucjaty Wstrzemięźliwości, która odbędzie się w poniedziałek, 27 lutego br., w auli Wydziału Teologicznego w Katowicach przy ul. Jordana 18. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

1.Bp dr Adam Wodarczyk: Ks. Franciszek Blachnicki – człowiek wolny i wyzwolony

2.Dr hab. Aleksander Bańka: Antropologiczne przesłanki teologii wyzwolenia w ujęciu ks. F. Blachnickiego

3.Ks. dr Jan Mikulski: Czy Polska potrzebuje dzisiaj prawdy o wolności głoszonej  przez ks. F. Blachnickiego?

4.Ks. dr hab. prof. KUL Piotr Kulbacki: Kościół miejscem wyzwolenia człowieka

5.Ks. Wojciech Ignasiak: Idea Krucjaty Wstrzemięźliwości w praktyce Ośrodka Profilaktyczno-Szkoleniowego im. ks. F. Blachnickiego w Katowicach

6.Eucharystia w Katedrze Chrystusa Króla pod przewodnictwem Metropolity Katowickiego Abpa dra Wiktora Skworca

Film (aula WTL):  Prorok nie umiera. Ks. Franciszek Blachnicki  (reż. Adam Kraśnicki)