„Przed nami uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli objawienia się Boga człowiekowi w Jezusie Chrystusie, zwana także świętem Trzech Króli. Uroczystość ta podkreśla mocno powszechność Kościoła oraz jego misyjny charakter. Dziękujemy za dar Kościoła. Wyrażamy tę wdzięczność przez wspieranie dzieł misyjnych i przez uświadomienie sobie osobistej odpowiedzialności za losy Ewangelii w najbliższym środowisku. Objawienie Pańskie jest także patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Wszystkim młodym angażującym się w dzieła misyjne, zwłaszcza w akcję kolędników misyjnych, błogosławię i zachęcam ich do dalszej pomocy w szerzeniu Dobrej Nowiny!” napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zapraszając diecezjan do świętowania.

6 stycznia obchodzony jest w archidiecezji katowickiej jako „Dies episcopi”.  Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc będzie obchodził 19. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, a biskupi pomocniczy Marek Szkudło i Adam Wodarczyk – drugą rocznicę. Z tej okazji księża i wierni świeccy są zaproszeni do udziału w uroczystej Mszy św., która zostanie odprawiona w katowickiej katedrze o godz. 12.00.

„Nasza chrześcijańska radość w dniu Objawienia Pańskiego niech wyrazi się przede wszystkim poprzez udział we Mszy Świętej, co jest tym bardziej możliwe, iż od niedawna jest to dzień wolny od pracy!” - zachęcił wiernych abp Skworc.

Po Eucharystii, ok. 13.30 sprzed katedry wyruszy katowicki Orszak Trzech Króli.

„Włączmy się w te obchody i idźmy razem z Mędrcami do Chrystusa, aby Go odnaleźć i oddać Mu pokłon. Serdecznie zachęcam do udziału w Orszakach, które organizują poszczególne parafie, miasta i wspólnoty. Wpisują się one w hasło trwającego roku duszpasterskiego: «Idźcie i głoście». Głoście Dobrą Nowinę Jezusa Chrystusa! Idźcie i głoście Jego orędzie pokoju i miłości!” - zaapelował metropolita katowicki.

Więcej o Orszaku Trzech Króli http://katowice.orszak.org

Metropolitalne Święto Rodziny