katedra

Czwarta edycja pielgrzymki na hulajnogach i rolkach

„To już ostatnia prosta w drodze na Światowe Dni Młodzieży. Jedziemy w intencji młodych z całego świata. Naszymi towarzyszami duchowymi będą Matka Boża Pokorna i św. Jan Paweł II” – wyjaśniają organizatorzy. Długość trasy to 55 km.

Pielgrzymi wyruszą w drogę sprzed katedry Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 8.00. Błogosławieństwa udzieli im metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Biuro pielgrzymki otwarte będzie od godz. 6.45. Od godz. 7.00 zaplanowano warsztaty nauki jazdy na rolkach (prowadzi grupa I Love Rolki. Tomasz Kwiecień i Julia Grzegorzak) i hulajnodze (prowadzi Jakub Gojny)

W czasie pielgrzymki zaplanowano dłuższą przerwę w parafii św. Urbana w Paniówkach. Po dotarciu do Rud Raciborskich (ok. godz. 16.30) odbędzie się najważniejszy punkt pielgrzymki, czyli Eucharystia w intencji ŚDM. Po Mszy św. tradycyjny „śląski wuszt” z grilla. O 18.30 wyruszy darmowy autobus do Katowic. Dotarcie do Katowic ok. godz. 19.15.

Tak jak podczas poprzednich edycji pielgrzymek, osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu, a nieposiadające własnego sprzętu, będą mogły bezpłatnie go wypożyczyć.

Posłuchaj:

Wypowiedź diakona Mateusza Kempińskiego

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media