Czwarta edycja pielgrzymki na hulajnogach i rolkach

„To już ostatnia prosta w drodze na Światowe Dni Młodzieży. Jedziemy w intencji młodych z całego świata. Naszymi towarzyszami duchowymi będą Matka Boża Pokorna i św. Jan Paweł II” – wyjaśniają organizatorzy. Długość trasy to 55 km.

Pielgrzymi wyruszą w drogę sprzed katedry Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 8.00. Błogosławieństwa udzieli im metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Biuro pielgrzymki otwarte będzie od godz. 6.45. Od godz. 7.00 zaplanowano warsztaty nauki jazdy na rolkach (prowadzi grupa I Love Rolki. Tomasz Kwiecień i Julia Grzegorzak) i hulajnodze (prowadzi Jakub Gojny)

W czasie pielgrzymki zaplanowano dłuższą przerwę w parafii św. Urbana w Paniówkach. Po dotarciu do Rud Raciborskich (ok. godz. 16.30) odbędzie się najważniejszy punkt pielgrzymki, czyli Eucharystia w intencji ŚDM. Po Mszy św. tradycyjny „śląski wuszt” z grilla. O 18.30 wyruszy darmowy autobus do Katowic. Dotarcie do Katowic ok. godz. 19.15.

Tak jak podczas poprzednich edycji pielgrzymek, osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu, a nieposiadające własnego sprzętu, będą mogły bezpłatnie go wypożyczyć.

Posłuchaj:

Wypowiedź diakona Mateusza Kempińskiego