Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: Wielki Tydzień w katedrze (zapowiedź)

katedra

Trwa Wielki Tydzień. W tym czasie w katedrach pod przewodnictwem biskupa mają miejsce uroczystości związane z najważniejszymi wydarzeniami w dziejach zbawienia człowieka.

 

W archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach w Wielki Czwartek, 24 marca br., o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Krzyżma Świętego z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich księży archidiecezji katowickiej.

 

Święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę i kończy się nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

 

W katedrze Chrystusa Króla Msza Wieczerzy Pańskiej (z umyciem nóg 12 mężczyznom, w tym górnikom i górnikom poszkodowanym w czasie pracy pod ziemią) rozpocznie się w Wielki Czwartek o godz. 18.00. następnie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy, a adoracja potrwa do godz. 23.00.

 

W Wielki Piątek o godz. 8.00 ciemna jutrznia – wspólne odmawianie Liturgii Godzin. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią Świętą, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu przed Bożym Grobem do godz. 23.00. Na początku adoracji zaplanowano koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru archikatedralnego. Część Adoracji poprowadzi młodzież.

 

W Wielką Sobotę adoracja przed Bożym Grobem od godz. 6.30 do 19.00. O godz. 8.00 ciemna jutrznia. O godz. 21.00 rozpocznie się Wigilia Paschalna. Procesja Rezurekcyjna przewidywana jest się około godz. 23.00.

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media