Rudy: Metropolitalny Kongres Misyjny

Kongres będzie miał miejsce w pocysterskim kompleksie pałacowo-klasztornym. Rozpocznie się o godz. 10.00. Udział zapowiedziało ponad tysiąc osób.

Uczestnicy Kongresu będą m. in. szukali odpowiedzi na pytania: Jak poskładać Afrykę? Czy łatwo jest posługiwać się pałeczkami? Na czym polega praca misjonarza? Jak smakuje latynoska kuchnia? Co Kościół ma do zaoferowania współczesnemu światu?

W programie znalazły się spotkania formacyjne dla dorosłych i młodzieży, gra edukacyjna dla dzieci w parku, uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem metropolity górnośląskiego abpa Wiktora Skworca (godz. 12.00), peruwiańska zupa dla wszystkich, nabożeństwo misyjne, koncert chóru gospel, a także kiermasze z rękodziełem misyjnym, stoiska z materiałami formacyjnymi, lody misyjne i inne atrakcje.

Posłuchaj:

Wypowiedź ks. Grzegorza Wity, delegata biskupiego ds. misji w archidiecezji katowickiej, dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Katowickiej

Zobacz:
Plakat – pdf