Got 0 bytes response, method=default Response decode error Ekumeniczne Dni Biblii 10-16 kwietnia 2016

Ekumeniczne Dni Biblii 10-16 kwietnia 2016

Będziemy je przeżywać podczas Tygodnia Biblijnego od 10-16 kwietnia br.
Temat całego tygodnia Ekumenicznych Dni Biblii jest cytat z Księgi Izajasza 66,13: „Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał” (Biblia Warszawska).
Nabożeństwo z okazji rozpoczęcia EDB odbędzie się 10 kwietnia 2016 r., o godz. 16.00 w katedrze Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Katowicach na ul. Warszawskiej 18. Nabożeństwu sowa przewodniczyć będzie ks. bp Marian Niemiec a kazanie wygłosi ks. bp Marek Szkudło. Podczas liturgii zostaną ogłoszone zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody z międzywojewódzkiego konkursu plastycznego biblijno-ekumenicznego dla dzieci i młodzieży.
W środę 13 kwietnia w godz. o 17.00 do 21.00 w Kaplica św. Barbary mieszczącej się przy Silesia City Center, odbędzie się Maraton Biblijny podczas którego będzie czytana Księga Rodzaju w przekładzie ekumenicznym.
Zaś w czwartek 14 kwietnia o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach w auli „Parnassos” odbędzie się Sympozjum Biblijno-ekumeniczne z cyklu „Akademia Ekumeniczna i Dialogu Międzyreligijnego
Prelegentami będą bibliści:
-    dr hab. Kalina Wojciechowska z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie
-    ks. dr Janusz Wilk z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach
W czasie spotkania jest jak zawsze możliwość zadawania pytań a także spotkania się i podyskutowania przy kawie i śląskim kołoczu.

Zobacz: PLAKAT

Metropolitalne Święto Rodziny