Got 0 bytes response, method=default Response decode error Studniówka przed Światowymi Dniami Młodzieży

Studniówka przed Światowymi Dniami Młodzieży

W zamyśle inicjatorów wydarzenie ma być m. in. sprawdzianem organizacyjnym przed planowanym w lipcu pobytem tysięcy młodych pielgrzymów z całego świata w archidiecezji katowickiej. Data 2 kwietnia nie została wybrana przypadkowo – to rocznica śmierci św. Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży.

Studniówka ŚDM rozpocznie się Eucharystią w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spektakl o św. Janie Pawle II. Następnie uczestnicy przejdą korowodem przez centrum Katowic do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, pod którym zostanie upamiętniona rocznica śmierci polskiego Papieża.

Impreza rozpocznie się polonezem i będzie trwała do białego rana. Na uczestników Studniówki czeka wiele atrakcji, m. in. zumba ŚDM, puszczanie lampionów, a także pozdrowienia od młodzieży z całego świata. Organizatorzy zapowiadają, że gości będą częstować pysznymi przystawkami oraz profesjonalnie przygotowanymi drinkami… bezalkoholowymi. Każdy z uczestników wydarzenia zabierze ze sobą do domu wodę święconą z modlitwą Jubileuszową 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Wydarzenie jest organizowane przez młodzież z Fundacji Młodzi dla Młodych, Diakonii Nowej Kultury, Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, Katolickiego Związku Akademickiego Gaudeamus, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Katowickiej oraz Ruchu Światło-Życie.

Wypowiedź Marcelego Łyczko, rzecznika diecezjalnego centrum ŚDM

Metropolitalne Święto Rodziny