Got 0 bytes response, method=default Response decode error Studniówka przed Światowymi Dniami Młodzieży

katedra

Studniówka przed Światowymi Dniami Młodzieży

W zamyśle inicjatorów wydarzenie ma być m. in. sprawdzianem organizacyjnym przed planowanym w lipcu pobytem tysięcy młodych pielgrzymów z całego świata w archidiecezji katowickiej. Data 2 kwietnia nie została wybrana przypadkowo – to rocznica śmierci św. Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży.

Studniówka ŚDM rozpocznie się Eucharystią w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spektakl o św. Janie Pawle II. Następnie uczestnicy przejdą korowodem przez centrum Katowic do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, pod którym zostanie upamiętniona rocznica śmierci polskiego Papieża.

Impreza rozpocznie się polonezem i będzie trwała do białego rana. Na uczestników Studniówki czeka wiele atrakcji, m. in. zumba ŚDM, puszczanie lampionów, a także pozdrowienia od młodzieży z całego świata. Organizatorzy zapowiadają, że gości będą częstować pysznymi przystawkami oraz profesjonalnie przygotowanymi drinkami… bezalkoholowymi. Każdy z uczestników wydarzenia zabierze ze sobą do domu wodę święconą z modlitwą Jubileuszową 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Wydarzenie jest organizowane przez młodzież z Fundacji Młodzi dla Młodych, Diakonii Nowej Kultury, Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, Katolickiego Związku Akademickiego Gaudeamus, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Katowickiej oraz Ruchu Światło-Życie.

Wypowiedź Marcelego Łyczko, rzecznika diecezjalnego centrum ŚDM

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media