Got 0 bytes response, method=default Response decode error 31. Światowy Dzień Młodzieży

31. Światowy Dzień Młodzieży

Spotkanie odbędzie się jak zawsze w Niedzielę Palmową, 20 marca br., o godz. 14.00.

„W Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia jesteśmy zaproszeni, aby odkrywać prawdę o Bogu, który jest Ojcem Miłosiernym. Jesteśmy też wezwani, aby ‘stawać się miłosierni jak Ojciec’. Na tej drodze umacniają nas słowa ewangelicznego błogosławieństwa: ‘Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią’, które określają tematykę tegorocznych Światowych Dni Młodzieży” – napisał abp Skworc w zaproszeniu odczytanym we wszystkich parafiach archidiecezji.

Metropolita katowicki zwrócił uwagę, że w tym roku Światowy Dzień Młodzieży przeżywany będzie w dwóch etapach – katowickim i krakowskim. „Zanim w lipcu spotkamy się w Krakowie z papieżem Franciszkiem i tysiącami młodych z całego świata, najpierw, w Niedzielę Palmową, zgromadzimy się na modlitwie w katowickiej katedrze we wspólnocie młodzieży archidiecezji katowickiej. Spełnimy w ten sposób inicjatywę św. papieża Jana Pawła II, który zapoczątkował spotkania młodzieży w Niedzielę Palmową, aby wspólnie rozpoczynała obchody Paschy, tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa!” – stwierdził.

Zaproszenie w sposób szczególny abp Skworc skierował do młodych, którzy w parafach i rejonach angażują się w przygotowanie każdego etapu Światowych Dni Młodzieży. „Niech nasze spotkanie w Niedzielę Palmową we wspólnocie Katowickiego Kościoła Młodych umocni nas duchowo do pokonywania trudności wewnętrznych i organizacyjnych. Wspólnie – jak kiedyś mieszkańcy Jerozolimy – chcemy wyjść na spotkanie Jezusa Króla, a potem iść za Nim z radością, głosząc Ewangelię miłosierdzia i podejmując dzieła miłosierdzia”.

Metropolita katowicki poprosił młodych, aby jego zaproszenie przekazali innym – swoim znajomym, koleżankom i kolegom – wszystkimi dostępnymi środkami, używając też facebooka, twittera i sms-ów. „Nawet w ten sposób, informując i zapraszając, możecie być dzisiaj misjonarzami miłosierdzia, zwłaszcza wobec tych, którzy nie wiedzą, że można wyjść na spotkanie Chrystusa z palmami w rękach, aby Mu towarzyszyć i śpiewać radosne ‘Hosanna’”.

Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

Metropolitalne Święto Rodziny