Got 0 bytes response, method=default Response decode error 31. Światowy Dzień Młodzieży

katedra

31. Światowy Dzień Młodzieży

Spotkanie odbędzie się jak zawsze w Niedzielę Palmową, 20 marca br., o godz. 14.00.

„W Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia jesteśmy zaproszeni, aby odkrywać prawdę o Bogu, który jest Ojcem Miłosiernym. Jesteśmy też wezwani, aby ‘stawać się miłosierni jak Ojciec’. Na tej drodze umacniają nas słowa ewangelicznego błogosławieństwa: ‘Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią’, które określają tematykę tegorocznych Światowych Dni Młodzieży” – napisał abp Skworc w zaproszeniu odczytanym we wszystkich parafiach archidiecezji.

Metropolita katowicki zwrócił uwagę, że w tym roku Światowy Dzień Młodzieży przeżywany będzie w dwóch etapach – katowickim i krakowskim. „Zanim w lipcu spotkamy się w Krakowie z papieżem Franciszkiem i tysiącami młodych z całego świata, najpierw, w Niedzielę Palmową, zgromadzimy się na modlitwie w katowickiej katedrze we wspólnocie młodzieży archidiecezji katowickiej. Spełnimy w ten sposób inicjatywę św. papieża Jana Pawła II, który zapoczątkował spotkania młodzieży w Niedzielę Palmową, aby wspólnie rozpoczynała obchody Paschy, tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa!” – stwierdził.

Zaproszenie w sposób szczególny abp Skworc skierował do młodych, którzy w parafach i rejonach angażują się w przygotowanie każdego etapu Światowych Dni Młodzieży. „Niech nasze spotkanie w Niedzielę Palmową we wspólnocie Katowickiego Kościoła Młodych umocni nas duchowo do pokonywania trudności wewnętrznych i organizacyjnych. Wspólnie – jak kiedyś mieszkańcy Jerozolimy – chcemy wyjść na spotkanie Jezusa Króla, a potem iść za Nim z radością, głosząc Ewangelię miłosierdzia i podejmując dzieła miłosierdzia”.

Metropolita katowicki poprosił młodych, aby jego zaproszenie przekazali innym – swoim znajomym, koleżankom i kolegom – wszystkimi dostępnymi środkami, używając też facebooka, twittera i sms-ów. „Nawet w ten sposób, informując i zapraszając, możecie być dzisiaj misjonarzami miłosierdzia, zwłaszcza wobec tych, którzy nie wiedzą, że można wyjść na spotkanie Chrystusa z palmami w rękach, aby Mu towarzyszyć i śpiewać radosne ‘Hosanna’”.

Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media