Got 0 bytes response, method=default Response decode error Droga Krzyżowa ulicami miasta

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Początek o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”, zakończenie około godz. 21.00 w katedrze Chrystusa Króla. Tak jak w ubiegłym roku, trasa Drogi Krzyżowej prowadzić będzie ulicą Wincentego Pola, przez Park Kościuszki, ulicami Barbary, Mikołowską, Kopernika, Pl. Miarki, Kościuszki i Powstańców.

W zaproszeniu skierowanym do mieszkańców Katowic metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m.in.: „Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową pamiętamy, że nie jest to wyłącznie wspominanie historycznego wydarzenia. Droga Krzyżowa Syna Bożego trwa w nowych odsłonach i jest dzisiaj drogą męczeństwa wyznawców Chrystusa oraz drogą męczeństwa naszych braci i sióstr w człowieczeństwie, którzy, uciekając przed wojną i prześladowaniem współczesnych Kainów, błąkają się na niepewnych szlakach i jako uchodźcy szukają owoców ziemi obiecanej”.

Uczestnicy nabożeństwa w sposób szczególny modlić się będą o pokój. „Widząc to wszystko, co dzieje się wokół nas, chcemy w czasie Drogi Krzyżowej modlić się wspólnie, prosząc o pokój dla całej rodziny ludzkiej i każdego człowieka. Chcemy wołać do naszego Ojca w niebie przez Chrystusa i z Chrystusem: O Panie, który jesteś w niebie, wyciągnij sprawiedliwą dłoń i chroń nas przed niepokojami i wojną; daj wszystkim upragniony pokój!” – napisał abp Skworc.

Tegoroczna Droga Krzyżowa, z ze względu na Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i 1050. rocznicę chrztu Polski, będzie też dla uczestników okazją do modlitwy za wielką i małą Ojczyznę oraz do złożenia wspólnego świadectwa wiary.

Myślą przewodnią rozważań czternastu stacji Chrystusowej Męki będą słowa hasła Nadzwyczajnego Jubileuszu „Miłosierni jak Ojciec”.

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR