Got 0 bytes response, method=default Response decode error Droga Krzyżowa ulicami miasta

katedra

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Początek o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”, zakończenie około godz. 21.00 w katedrze Chrystusa Króla. Tak jak w ubiegłym roku, trasa Drogi Krzyżowej prowadzić będzie ulicą Wincentego Pola, przez Park Kościuszki, ulicami Barbary, Mikołowską, Kopernika, Pl. Miarki, Kościuszki i Powstańców.

W zaproszeniu skierowanym do mieszkańców Katowic metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m.in.: „Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową pamiętamy, że nie jest to wyłącznie wspominanie historycznego wydarzenia. Droga Krzyżowa Syna Bożego trwa w nowych odsłonach i jest dzisiaj drogą męczeństwa wyznawców Chrystusa oraz drogą męczeństwa naszych braci i sióstr w człowieczeństwie, którzy, uciekając przed wojną i prześladowaniem współczesnych Kainów, błąkają się na niepewnych szlakach i jako uchodźcy szukają owoców ziemi obiecanej”.

Uczestnicy nabożeństwa w sposób szczególny modlić się będą o pokój. „Widząc to wszystko, co dzieje się wokół nas, chcemy w czasie Drogi Krzyżowej modlić się wspólnie, prosząc o pokój dla całej rodziny ludzkiej i każdego człowieka. Chcemy wołać do naszego Ojca w niebie przez Chrystusa i z Chrystusem: O Panie, który jesteś w niebie, wyciągnij sprawiedliwą dłoń i chroń nas przed niepokojami i wojną; daj wszystkim upragniony pokój!” – napisał abp Skworc.

Tegoroczna Droga Krzyżowa, z ze względu na Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i 1050. rocznicę chrztu Polski, będzie też dla uczestników okazją do modlitwy za wielką i małą Ojczyznę oraz do złożenia wspólnego świadectwa wiary.

Myślą przewodnią rozważań czternastu stacji Chrystusowej Męki będą słowa hasła Nadzwyczajnego Jubileuszu „Miłosierni jak Ojciec”.

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media