Got 0 bytes response, method=default Response decode error Wielkopostne spotkanie świata akademickiego

Wielkopostne spotkanie świata akademickiego

Tradycyjnie będzie ono miało miejsce w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym.

„Potrzebujemy nieustannie kontemplować tajemnicę miłosierdzia. Jest ona dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju”. Cytując papieża Franciszka pisze metropolita katowicki w zaproszeniu na spotkanie.
„(…) w dzisiejszej sytuacji Kościoła i świata wielu ludzi i wiele środowisk, kierując się «żywym zmysłem wiary», zwraca się niejako spontanicznie do miłosierdzia Bożego. Pragnę zachęcić do tego także cały świat akademicki” czytamy dalej w zaproszeniu.
Zgodnie z tradycją spotkanie odbędzie się w wigilię Niedzieli Palmowej, czyli w sobotę 19 marca w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym. Rozpocznie je okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania o godz. 16:00. Następnie uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać konferencji ks. dra hab. Grzegorza Poloka „Zrozumieć innych, czyli o dorosłych dzieciach z rodzin dysfunkcyjnych”. Eucharystia pod przewodnictwem metropolity katowickiego jest przewidziana na godz. 17:15. Całość zakończy wspólne spotkanie przy stole w refektarzu seminaryjnym.