Więcej niż 24 godziny dla Pana

Całonocne czuwanie młodzieżowe z 4 na 5 marca br. zaplanowano w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach Piotrowicach (Manhattan). Nocne czuwanie odbędzie się również w sanktuarium Maryi Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. Dzień wcześniej w Katowicach Panewnikach adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie poprowadzi wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji Zacheusz. 18 marca w piekarskim sanktuarium odbędzie się Dzień Miłosierdzia, w programie którego znajdzie się adoracja i uwielbienie Jezusa, Droga Krzyżowa na Kalwarii, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Wieczór Miłosierdzia.

W czasie przedświątecznym w kilku parafiach archidiecezji zaplanowano Noce Konfesjonałów. Do spowiedzi w godzinach nocnych będzie można przystąpić w Tychach, w parafii św. Marii Magdaleny (25/26 marca), w Katowicach w kaplicy św. Barbary w Centrum Handlowym Silesia City Center (23/24 marca), w Wodzisławiu Śląskim w parafii św. Herberta (18/19 marca), w Katowicach Piotrowicach w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko (23/24 marca). Ustalany jest termin Nocy Konfesjonałow w parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach.

W dziewięciu miejscach archidiecezji katowickiej funkcjonują stałe konfesjonały, gdzie z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać przez cały dzień. Księża dyżurują w następujących kościołach:

Katedra Chrystusa Króla, Katowice

Bazylika Imienia NMP i Św. Bartłomieja Ap.

Bazylika OO. Franciszkanów, Katowice Panewniki

Parafia Królowej Apostołów, Księża Werbiści, Rybnik

Parafia Miłosierdzia Bożego, Jastrzębie Zdrój

Parafia NSPJ Misjonarzy Oblatów, Katowice Koszutka

Parafia Św. Jadwigi Śląskiej, Chorzów

Parafia Św. Marii Magdaleny, Tychy

Parafia Św. Wojciecha, Mikołów.

Z kilku punktów archidiecezji katowickiej wyruszą uczestnicy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych:

- 18 marca - Siemianowice Śląskie początek trasy kościół św. Michała Archanioła, koniec Siemianowice Śląskie kościół Krzyża Świętego (trasa 41km)

- 18 marca -  Żory, początek i koniec trasy parafia św. Filipa i Jakuba (trasa 40 km)

- 11 marca – początek Tychy, koniec Bieruń, (trasa 42 km)

- 11 marca – początek Tychy Żwaków, koniec Stare Bielsko, Trzy Lipki (trasa 46 km)

- 11 marca - Katowice, początek klasztor Ojców Dominikanów, koniec Oświęcim kościół Bożego Miłosierdzia (trasa 42 km).

- 18 marca – początek Rybnik, koniec Rudy (trasa 40 km).

W papieską inicjatywę wpisują się również liczne wielkopostne dni skupienia dla różnych grup i środowisk, rekolekcje parafialne i indywidualne w ośrodkach rekolekcyjnych, a także nabożeństwa Drogi Krzyżowej na ulicach miast (np. w Katowicach 18 marca)

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR