Got 0 bytes response, method=default Response decode error Odpust w sanktuarium św. Walentego

Kościół św. Walentego jest Kościołem Jubileuszowym w Roku Miłosierdzia z Bramą Miłosierdzia. W niedzielę o godz. 13.00 z sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Starym transmitowana będzie Msza św. w TVP Polonia. Św. Walenty czczony jest w Bieruniu jako patron chorych i jako patron zakochanych.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godz. 10.00 w kościółku pw. św. Walentego Mszą św. w intencji chorych i seniorów z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Na godz. 14.00 zaplanowano błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa, o godz. 14.30 błogosławieństwo dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy ku czci św. Walentego. Msza św. w intencji chorych i niepełnosprawnych powiatu bieruńsko-lędzińskiego zostanie odprawiona o godz. 16.00.

O godz. 17.00 na Mszy św. w intencji mieszkańców Bierunia sprawowanej w kościele pw. św. Bartłomieja przewodniczyć będzie katowicki biskup pomocniczy Marek Szkudło. Po tej Mszy św. odbędzie się procesja pod pomnik św. Walentego, a następnie w sanktuarium nabożeństwo i poświecenie obrazu „Koronacja Matki Bożej”.

O północy rozpocznie się w kościółku św. Walentego Msza św. w intencji strażaków.

Kolejne Msze sprawowane w bieruńskim sanktuarium odprawione zostaną o godz. 8.30, 9.30 i 10.30 w intencji mieszkańców okolicznych miejscowości.

O godz. 13.00 sumie sumie odpustowej transmitowanej przez TVP Polonia przewodniczyć będzie bp Marek Szkudło.

Następna Msza św. zaplanowana została na godz. 15.00

O godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

Ostatnia odpustowa Msza św. w kościółku św. Walentego będzie miała miejsce o godz. 17.00.

O godz. 18.00 – nieszpory odpustowe i modlitwy za zmarłych.

Kazania odpustowe w niedzielę wygłosi ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”.

W lutym 2015 roku metropolita katowicki abp Wiktor Skworc ustanowił Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu.

Kościół Świętego Walentego

Załączniki

Link do żywotu św. Walentego http://www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl/walenty_zywot.php

Link do strony poświęconej kościołowi św. Walentego w Bieruniu Starym http://www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl/walencinek.php