Got 0 bytes response, method=default Response decode error XXIV Światowy Dzień Chorego

XXIV Światowy Dzień Chorego

Obchody będą miały miejsce m. in. w szpitalach oraz w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Rudzie Śląskiej Kochłowicach.

W tym roku Duszpasterstwo Służby Zdrowiaj przygotowało kilka miejsc, w których Biskupi Archidiecezji Katowickiej oraz krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych odprawią uroczyste Msze św. połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem lub udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych oraz odwiedzą chorych na salach szpitalnych:

TYCHY Specjalistyczny Szpital Wojewódzki Spółka MEGREZ i Polsko-Amerykańskie Kliniki Chorób Serca godz. 15.00

Prowadzi: Metropolita Katowicki Abp Wiktor Skworc

15.00 Msza św. w intencji wszystkich chorych

- na zakończenie błogosławieństwo lurdzkie (indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem udzielane chorym zgromadzonym w kaplicy)

- po błogosławieństwie odwiedziny chorych pacjentów na salach szpitalnych Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Neurologii

- spotkanie z przedstawicielami zarządu Spółki Megrez

MIKOŁÓW Szpital św. Józefa godz. 13.00

Prowadzi: Ks. dr Wojciech Bartoszek - Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych

KATOWICE Hospicjum Cordis, godz. 10.00

Prowadzi: Bp Marek Szkudło - Biskup Pomocniczy Archidiecezji Katowickiej

KATOWICE Śląskie Centrum Medyczne Klinika-Ochojec, godz. 15.00