Got 0 bytes response, method=default Response decode error Nowi diakoni stali w archidiecezji katowickiej

W Tychach, w parafii św. o. Pio, o godz. 17.00 święcenia z rąk bp. Marka Szkudło przyjmie Tadeusz Cieślik. W Chorzowie, w parafii św. Marii Magdaleny, o godz. 18.00 z rąk bp. Adama Wodarczyka święcenia przyjmie Bogdan Boruta.

Obaj kandydaci są wykształconymi teologami, wypełnili warunki potrzebne do przyjęcia święceń. ukończyli dwuletnią formację uzupełniającą w Opolu. Ich żony wyraziły zgodę na przyjęcie przez nich święceń. Obaj kandydaci otrzymali pozytywne opinie swoich proboszczów i parafian. Przed przyjęciem święceń w kaplicy Kurii Metropolitalnej złożyli wyznanie wiary, przysięgę wierności archidiecezji katowickiej i jej każdorazowemu ordynariuszowi, przysięgę przed objęciem urzędu spełnianego w imieniu Kościoła oraz deklarację o dobrowolności podjętej decyzji.

Informacje o kandydatach:

Tadeusz Cieślik z parafii Św. Ojca Pio w Tychach - Mąkołowcu, ur. 4 listopada 1958 r. w Tychach, żona - Stefania, 3 dorosłych dzieci. Od 1990 nadzwyczajny szafarz Komunii św. Ukończył teologię na Wydziale Teologicznym KUL oraz podyplomowe studia na WTl UŚ.

Bogdan Boruta z parafii św. Marii Magdaleny w Chorzowie, ur. 24 lutego 1960 w miejscowości Frysztak (Podkarpacie), od 1967 mieszka na Śląsku, żona - Dorota, 2 dorosłych dzieci (mają swoje rodziny), przez 16 lat był ministrantem, od 2012 nadzwyczajny szafarz.

Dotychczas w archidiecezji katowickiej posługę pełnił jeden diakon stały - Albert Karkosz w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Katowicach. Do przyjęcia święceń przygotowuje się jeden kandydat, a dwóch uzyskało zgodę metropolity katowickiego na rozpoczęcie formacji przygotowującej.

Więcej informacji o diakonacie http://brewiarz.pl/czytelnia/diakonat.php3

Wypowiedź - ks. Grzegorza Śmiecińskiego, rzecznika arcybiskupa katowickiego