Got 0 bytes response, method=default Response decode error Nowi diakoni stali w archidiecezji katowickiej

katedra

W Tychach, w parafii św. o. Pio, o godz. 17.00 święcenia z rąk bp. Marka Szkudło przyjmie Tadeusz Cieślik. W Chorzowie, w parafii św. Marii Magdaleny, o godz. 18.00 z rąk bp. Adama Wodarczyka święcenia przyjmie Bogdan Boruta.

Obaj kandydaci są wykształconymi teologami, wypełnili warunki potrzebne do przyjęcia święceń. ukończyli dwuletnią formację uzupełniającą w Opolu. Ich żony wyraziły zgodę na przyjęcie przez nich święceń. Obaj kandydaci otrzymali pozytywne opinie swoich proboszczów i parafian. Przed przyjęciem święceń w kaplicy Kurii Metropolitalnej złożyli wyznanie wiary, przysięgę wierności archidiecezji katowickiej i jej każdorazowemu ordynariuszowi, przysięgę przed objęciem urzędu spełnianego w imieniu Kościoła oraz deklarację o dobrowolności podjętej decyzji.

Informacje o kandydatach:

Tadeusz Cieślik z parafii Św. Ojca Pio w Tychach - Mąkołowcu, ur. 4 listopada 1958 r. w Tychach, żona - Stefania, 3 dorosłych dzieci. Od 1990 nadzwyczajny szafarz Komunii św. Ukończył teologię na Wydziale Teologicznym KUL oraz podyplomowe studia na WTl UŚ.

Bogdan Boruta z parafii św. Marii Magdaleny w Chorzowie, ur. 24 lutego 1960 w miejscowości Frysztak (Podkarpacie), od 1967 mieszka na Śląsku, żona - Dorota, 2 dorosłych dzieci (mają swoje rodziny), przez 16 lat był ministrantem, od 2012 nadzwyczajny szafarz.

Dotychczas w archidiecezji katowickiej posługę pełnił jeden diakon stały - Albert Karkosz w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Katowicach. Do przyjęcia święceń przygotowuje się jeden kandydat, a dwóch uzyskało zgodę metropolity katowickiego na rozpoczęcie formacji przygotowującej.

Więcej informacji o diakonacie http://brewiarz.pl/czytelnia/diakonat.php3

 

Wypowiedź - ks. Grzegorza Śmiecińskiego, rzecznika arcybiskupa katowickiego

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media