Program pielgrzymki:

9:00 – Rozpoczęcie pielgrzymki w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach (słowo powitania wygłosi ks. kan. dr hab. Andrzej Nowicki proboszcz parafii). 9:20 – „Wraz z Maryją wyznajemy naszą wiarę w Boga, idąc przez ulice miasta”.
W pielgrzymowaniu towarzyszyć będą nam śpiewem Siostry Boromeuszki. 10:00 - Msza Święta w katedrze Chrystusa Króla pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. 11: 30 – W krypcie katedry wykład pt.: „Oni potrzebują MIŁOŚCI - wychowanie to dzieło Miłości” - o. dr Wacław Królikowski TJ, dyrektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kardynała A. Hlonda w Mysłowicach. 13: 00 – W WŚSD w Katowicach - spotkanie pielgrzymów przy stole. 14:00 – W krypcie katedry nabożeństwo w intencji Nauczycieli prowadzone przez Siostry Boromeuszki. Po nabożeństwie złożenie zniczy na grobach śląskich biskupów w 90 rocznicę powstania diecezji oraz zakończenie pielgrzymki.

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR