Got 0 bytes response, method=default Response decode error Nabór do Chóru Chłopięcego Archidiecezji Katowickiej

katedra

Nabór rozpocznie się 15 września br. Próby i przesłuchania odbywać się będą Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (ul. Henryka Jordana 18, Katowice) we wtorki i piątki od godz. 17.30. Chętni powinni wypełnić formularz na stronie http://www.chor.katowice.pl.

Dyrygentem Chóru Chłopięcego Archidiecezji Katowickiej jest ks. Bartosz Zygmunt, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Laureat XV Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu, doktorant Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Zajęcia z emisji głosu poprowadzi Jolanta Sznajder, absolwentka Akademii Muzycznej, im. K. Szymanowskiego w Katowicach, absolwentka Podyplomowych Studiów Emisji Głosu w Bydgoszczy, dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bytomiu

Zajęcia warsztatowe:

prof. Aleksandra Paszek-Trefon - Kierownik Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

dr hab. Iwona Bańska - wykładowca Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Prof. Paszek-Trefon oraz dr hab. Bańska jako dyrygentki są laureatkami licznych konkursów chóralnych międzynarodowych i krajowych. Prowadziły chóry dziecięce, młodzieżowe oraz akademickie.

Patronat nad całością przedsięwzięcia objął metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

O dokładnej godzinie i dniu przesłuchań zarejestrowanych kandydatów organizatorzy poinformują mailowo.

Regularne próby chóru będą się odbywały we wtorki i piątki w godz. 17.30 – 19.00 w dwóch salach budynku Wydziału Teologicznego UŚ (ul. Henryka Jordana 18, Katowice). Podczas zajęć rodzicom i opiekunom udostępnione zostaną dodatkowe pomieszczenia z możliwością wypicia kawy lub herbaty.

W ramach ogólnomuzycznego kształcenia chórzystów organizowane będą darmowe, wyjazdowe warsztaty w domach rekolekcyjnych archidiecezji katowickiej. Chór jest zaproszony m.in. do oprawy muzycznej uroczystych liturgii w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, transmitowanych przez Radio eM 107,6 FM.

 

Wypowiedź  ks. Bartosza Zygmunta, dyrygenta Chóru Chłopięcego Archidiecezji Katowickiej

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media