Got 0 bytes response, method=default Response decode error Nabór do Chóru Chłopięcego Archidiecezji Katowickiej

Nabór rozpocznie się 15 września br. Próby i przesłuchania odbywać się będą Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (ul. Henryka Jordana 18, Katowice) we wtorki i piątki od godz. 17.30. Chętni powinni wypełnić formularz na stronie http://www.chor.katowice.pl.

Dyrygentem Chóru Chłopięcego Archidiecezji Katowickiej jest ks. Bartosz Zygmunt, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Laureat XV Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu, doktorant Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Zajęcia z emisji głosu poprowadzi Jolanta Sznajder, absolwentka Akademii Muzycznej, im. K. Szymanowskiego w Katowicach, absolwentka Podyplomowych Studiów Emisji Głosu w Bydgoszczy, dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bytomiu

Zajęcia warsztatowe:

prof. Aleksandra Paszek-Trefon - Kierownik Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

dr hab. Iwona Bańska - wykładowca Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Prof. Paszek-Trefon oraz dr hab. Bańska jako dyrygentki są laureatkami licznych konkursów chóralnych międzynarodowych i krajowych. Prowadziły chóry dziecięce, młodzieżowe oraz akademickie.

Patronat nad całością przedsięwzięcia objął metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

O dokładnej godzinie i dniu przesłuchań zarejestrowanych kandydatów organizatorzy poinformują mailowo.

Regularne próby chóru będą się odbywały we wtorki i piątki w godz. 17.30 – 19.00 w dwóch salach budynku Wydziału Teologicznego UŚ (ul. Henryka Jordana 18, Katowice). Podczas zajęć rodzicom i opiekunom udostępnione zostaną dodatkowe pomieszczenia z możliwością wypicia kawy lub herbaty.

W ramach ogólnomuzycznego kształcenia chórzystów organizowane będą darmowe, wyjazdowe warsztaty w domach rekolekcyjnych archidiecezji katowickiej. Chór jest zaproszony m.in. do oprawy muzycznej uroczystych liturgii w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, transmitowanych przez Radio eM 107,6 FM.

Wypowiedź  ks. Bartosza Zygmunta, dyrygenta Chóru Chłopięcego Archidiecezji Katowickiej

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR