Z okazji świętowania 90 – lecia istnienia diecezji katowickiej, pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 w kościele św. apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, gdzie ministranci dowiedzą się m.in. o historii i znaczeniu tego miejsca. Około godz. 10.45 w strojach liturgicznych i ze sztandarami, ministranci wraz z księżmi wyruszą w procesji do katedry Chrystusa Króla, gdzie będą uczestniczyli we Mszy świętej sprawowanej przez ks. arcybiskupa Wiktora Skworca. Po Eucharystii przewidziany jest pokaz iluzji, zabawy i konkursy dla ministrantów. Pielgrzymka zakończy się losowaniem nagród o godz. 15.00.

Wiadomości organizacyjne
Prosimy by ministranci wysiadali przy kościele św. apostołów Piotra i Pawła, a autobusy przejeżdżały na parkingi przy katedrze Chrystusa Króla. Kapłani zabierają alby – stuły i ornaty otrzymają w katedrze. Księża biorą udział w procesji w sutannach (bez komży).
Od 9.00 przy kościele św. apostołów Piotra i Pawła będzie możliwość zapisów grup pielgrzymkowych i odbierania Informatorów. Po Mszy świętej na każdego uczestnika pielgrzymki czeka drożdżówka i napój. Ponadto będzie można nabyć misyjne lody, skorzystać z dmuchanego zamku czy koła fortuny, nabyć pop – corn lub cukrową watę. Ministranci, którzy byli na tegorocznych rekolekcjach wakacyjnych mogą zrealizować swoje kupony z rekolekcji.
Po pozytywnych głosach z ubiegłych lat kontynuujemy konkursy z „Małym Gościem Niedzielnym” i Księgarnią św. Jacka. Podczas pielgrzymki ministranci będą mieli możliwość nabycia „MGN” ze specjalnym kuponem, a w księgarni św. Jacka zrobić zakupy za min. 5 zł. Otrzymane kupony, wrzucone do specjalnych urn (w księgarni oraz na stoisku MGN) o godz. 15.00 biorą udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Księgarnię św. Jacka.

Wypowiedź Duszpasterza Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, Księdza Cezariusza Wali:

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR