Got 0 bytes response, method=default Response decode error Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl.

Mszy św., która rozpocznie się na piekarskim wzgórzu po godz. 10.00, przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Biskup pomocniczy Jan Sobiło z diecezji charkowsko-zaporoskiej podzieli się w czasie nieszporów informacjami o aktualnej sytuacji na wschodniej Ukrainie.

W zaproszeniu, odczytanym w parafiach archidiecezji katowickiej metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m. in.: „Wspólnie wyrazimy wdzięczność Bożej Opatrzności za dar ukoronowanego 90 lat temu wizerunku Pani Piekarskiej, za 90 lat istnienia naszego lokalnego Kościoła oraz za wiarę i zaangażowanie naszych przodków w budowanie katowickiej wspólnoty ludu Bożego. Ponadto, w trwającym Roku Życia Konsekrowanego podziękujemy za posługę sióstr zakonnych w naszej archidiecezji i będziemy prosili o dar nowych powołań do służby Bogu i Kościołowi na wzór Maryi, pokornej Służebnicy Pańskiej”.

Program pielgrzymki

8.00 – Godzinki o NMP

8.30 – Modlitwa różańcowa

9.30 – Przybycie biskupów do bazyliki, procesja na Kalwarię z obrazem Matki Bożej Piekarskiej