Got 0 bytes response, method=default Response decode error IX. Festiwal Fide et Amore

Wystąpi Chór Teatru Muzycznego z Kaliningradu z repertuarem cerkiewnym. Festiwal potrwa do 16 X i obejmuje m.in. 11 koncertów (w tym jeden w pałacu w Borynii, pozostałe w kościołach w Żorach, Suszcu i Skrzyszowie), konferencję naukową nt. św. Hildegardy z Bingen, warsztaty muzyczno-liturgiczne z chorału gregoriańskiego, spotkanie literackie i wiele innych atrakcji.

Patronami honorowymi wydarzenia są m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Metropolita Katowicki Abp Wiktor Skworc, Zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-augsburskiego Bp Marian Niemiec, Prof. Krzysztof Penderecki, znany teolog i poeta ks. prof. Jerzy Szymik i wielu innych.

Program na stronie www.fideetamore.zory.pl, a także w załączniku.