Tegoroczna pielgrzymka wpisuje się w rocznicę 90-lecia archidiecezji katowickiej oraz koronacji obrazu MB Piekarskiej.

Początek spotkania, którego hasło brzmi „Pielgrzymujemy z Maryją do Chrystusa Króla”, o godzinie 13.30 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Zakończenie ok. 16.30 w katedrze.

Rodzice i dzieci przygotowują papierowe kwiaty (przynajmniej 1 m wysokości). Na płatkach kwiatów umieszczone będą imiona dzieci, które przystąpiły po raz pierwszy do Komunii. W środku kwiatka znajdzie się nazwa parafii. Kwiaty będą składane w trakcie nabożeństwa przed rozpoczęciem  Eucharystii. Każde dziecko otrzyma na pamiątkę koronę i jabłko – symbol godności królewskiej.

Program:

13.30 – „W starym kościele – młody Kościół” –  rozpoczęcie pielgrzymki w kościele Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

13.45 – „Radośnie wyznajemy wiarę, idąc z Maryją przez miasto”.

14.15 –  „Pozdrawiamy Maryję kwiatami i naszymi słowami”.

15.15 – Eucharystia.

16.00 – „Z jabłkiem i w koronie” wypełniamy wolę Boga.

Wypowiedź ks. Romana Buchty, dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR