Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: Procesja Bożego Ciała

Przewodniczył będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, udział wezmą obaj biskupi pomocniczy.

Procesja z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i orkiestry policyjnej wyruszy o godz. 8.30 sprzed kościoła mariackiego przy Placu bł. ks. Emila Szramka. Przejdzie ulicami: Mariacką, Francuską, Jagiellońską, przez Plac Miarki i Wita Stwosza do archikatedry. Ołtarze znajdować się będą: na skrzyżowaniu ul. Francuskiej z Wojewódzką, na frontonie kamienicy nr 24 przy ul. Jagiellońskiej, przy pl. K. Miarki, oraz na frontonie katedry. Na zakończenie abp Wiktor Skworc przewodniczyć będzie uroczystej, koncelebrowanej Mszy św.

Wypowiedź ks. Grzegorza Śmiecińskiego, ceremoniarza archidiecezjalnego