Got 0 bytes response, method=default Response decode error Jubileusze Małżeńskie „Co Bóg złączył...”

Do udziału w świętowaniu zaproszeni są małżonkowie którzy w tym roku obchodzą okrągłe rocznice (5,10,15,... lat od ślubu).

„To pełne radości i wdzięczności spotkanie małżeństw i ich rodzin będzie najlepszą promocją rodziny i ukazaniem piękna wspólnoty życia i miłości: małżonków, rodziców i dzieci, którym Bóg błogosławił w sakramentalnych znakach” – stwierdził metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Jubilatów będzie witać na katedralnych schodach góralska kapela z Jaworzynki, a małżonkowie zostaną „odznaczeni” okazjonalnym kotylionem - wszak to jak wesele. O godz. 12.00 abp Skworc odprawi Eucharystię z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i indywidualnym błogosławieństwem dla każdej pary. Organizatorzy pomyśleli także o pewnych pamiątkach-niespodziankach. Po uroczystości w katedrze, ponownie będzie grała kapela Jetelinka, będzie kołocz, kawa i coś na ciepło - czyli takie „małe wesele” na placu kurialnym. Gdyby komuś przyszła ochota zatańczyć, to będzie to jak najbardziej na miejscu.

Do pomocy w organizacji wydarzenia czynnie włączają się małżeństwa z ruchu Domowego Kościoła oraz narzeczeni, którzy brali udział w kursach projektu "Przed Nami Małżeństwo" oraz inni chętni wolontariusze.

Posłuchaj: Wypowiedź ks. Jarosława Ogrodniczaka, organizatora świętowania jubileuszów małżeńskich

Zwiastun video - https://youtu.be/Ag-mBkJNCNI

Metropolitalne Święto Rodziny