Got 0 bytes response, method=default Response decode error Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

który w czasie II wojny światowej był głównym miejscem więzienia duchownych z Kościołów chrześcijańskich. Tego dnia około tysiąc księży, kleryków i świeckich z Polski oraz innych krajów pielgrzymować będzie do Dachau. Na terenie muzeum KL – Dachau celebrować będą Mszę św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, i kard. Reinharda Marxa, przewodniczącego Konferencji Biskupów Niemiec. Po południu w katedrze we Fryzyndze odbędzie się nabożeństwo dziękczynne z modlitwą o pokój i pojednanie. W pielgrzymce weźmie udział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

W Dachu w nieludzkich warunkach przebywało w nim m.in. blisko 1800 księży, zakonników i biskupów katolickich z Polski, wśród nich męczennik bł. bp Michał Kozal, beatyfikowany w 1987 r., a także dwaj księża diecezji katowickiej bł. ks. Emil Szramek i bł. ks. Józef Czempiel.

W ramach obchodów Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w archidiecezji katowickiej zaplanowano w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych, a następnie, o godz. 18.00 Mszę świętą.

Posłuchaj: Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca