Got 0 bytes response, method=default Response decode error Noce konfesjonałów w Archidiecezji Katowickiej

O inicjatywie tak mówi ks. Krzysztof Biela, moderator ds. nowej ewangelizacji w archidiecezji katowickiej:

„Świat wymaga dziś od nas życia w pośpiechu. Intensywne życie zawodowe, materializm, konsumpcjonizm i mnogość rozrywek powodują „odłożenie na później” praktykowania wiary: modlitwy i przystępowania do sakramentów świętych. Z myślą  o „zagonionych i zapracowanych” podejmujemy po raz kolejny w archidiecezji katowickiej  NOC KONFESJONAŁÓW. Podobnie jak w ubiegłym roku kapłani w nocy będą sprawowali sakrament pokuty i pojednania również jako wyraz gotowości do służby innym. Wychodzimy naprzeciw trudnościom, z jakimi borykają się nasi wierni, chcemy poświęcając czas, dać szansę spotkania z Jezusem Miłosiernym, który czeka na wszystkich zagubionych i żyjących szybko z darem przebaczenia i miłosierdzia. Troszcząc się o powierzony Lud Boży, dokładamy wszelkich starań, by głęboko przeżyli czas Triduum Paschalnego, by z czystym sercem towarzyszyli Jezusowi w Wieczerniku, ogrodzie Getsemani, na Golgocie oraz o poranku Zmartwychwstania”.

Noce konfesjonałów w archidiecezji katowickiej:

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Katowicach – Piotrowicach 27/28 marca

Parafia św. Herberta w Wodzisławiu 28/29 marca

Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach 1/2 kwietnia

Parafia św. Marii Magdaleny w Tychach 3/4 kwietnia

Kaplica św. Barbary przy SCC w Katowicach 1/2 kwietnia

Posłuchaj: Wypowiedź ks. Krzysztofa Bielai moderatora ds. nowej ewangelizacji w archidiecezji katowickiej