do którego zakwalifikowało się 100 uczniów z 55 szkół z terenu archidiecezji katowickiej. Temat tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”.

Celem Olimpiady jest zapoznanie uczniów ze znaczeniem sakramentów uzdrowienia w życiu chrześcijanina, ukazanie istoty sakramentów i realnej obecności Boga tu i teraz oraz troski o człowieka, sakramenty jako odpowiedź człowieka na objawiającego się Boga, zapoznanie z tekstami Katechizmowymi.

W etapie szkolnym, który odbył się 4 grudnia 2014 r., wzięło udział ok. 670 uczniów z 57 szkół ponadgimnazjalnych archidiecezji katowickiej.

Przebieg zawodów drugiego stopnia będzie następujący:

8.00 – rozpoczęcie funkcjonowania recepcji Olimpiady

8.45 – powitanie uczestników Olimpiady w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego

9.15 – rozpoczęcie części pisemnej Olimpiady

11.00 – „Jasne światło” - spektakl przygotowany przez grupę teatralną z parafii Krzyża Świętego w Siemianowicach Śl. pod kierunkiem ks. Macieja Krajewskiego (aula WŚSD)

12.30 – Eucharystia pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka (kaplica WŚSD)

13.15 – posiłek w bufecie WTL UŚ

14.15 – ogłoszenie  wyników etapu diecezjalnego w auli WTL UŚ (z udziałem abp. Wiktora Skworca)

Posłuchaj: Wypowiedź ks. Roberta Kaczmarka z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR