Do pożaru doszło dwa lata temu, w poniedziałek, 14 stycznia 2013 roku, wieczorem. W akcji gaśniczej brało udział 30 zastępów straży pożarnej. W pożarze nikt nie ucierpiał, jednak spłonął dach na powierzchni ok. 350 mkw i poddasze świątyni. Niemal natychmiast rozpoczęła się odbudowa zniszczonego obiektu. Parafia otrzymywała wsparcie duchowe i materialne z całej Polski. O wielkim zaangażowaniu wiernych w pomoc poszkodowanej parafii świadczy m. in. fakt, że ogłoszona wkrótce po pożarze przez metropolitę katowickiego zbiórka w parafiach archidiecezji przyniosła ponad 800 tys. złotych. Wiele było wpłat bezpośrednio na konto parafii, zarówno ze Śląska, jak i z innych regionów kraju.

Posłuchaj: Wypowiedź ks. Ambrożego Siemianowskiego, proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Orzeszu Jaskowicach

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR