Got 0 bytes response, method=default Response decode error Spotkanie kolędników misyjnych

W wydarzeniu, które zgromadzi kilkaset dzieci w barwnych strojach, weźmie udział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Kolędnicy misyjni to dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych i modlą się za nich w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Odwiedzając rodziny w parafii, mówią o trudnej sytuacji rówieśników w krajach misyjnych, odgrywają przygotowane scenki i zbierają ofiary. W tym roku celem akcji jest wsparcie dzieci w Indiach.

Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji uroczystości Trzech Króli. W Polsce kolędnicy misyjni wyruszyli z dobrą nowiną po raz pierwszy w 1993 roku. Parafialne posłanie misyjne kolędników odbywa się najczęściej w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Załącznik

Wypowiedź – ks. Grzegorz Wita, moderator archidiecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych – mp3