Got 0 bytes response, method=default Response decode error Adwentowe spotkanie nauczycieli akademickich i doktorantów oraz rekolekcje akademickie

katedra

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia br. w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Początek o godz. 16.00. Gościem spotkania będzie bioetyk ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, który wygłosi konferencję na temat: „Obronić godność człowieka – w nauce, w medycynie, w sobie”.

W zaproszeniu na spotkanie abp Skworc przypomniał, że rokrocznie w adwentowym czasie – zgodnie z tradycją sięgającą roku 1983 – pracownicy nauki i nauczyciele akademiccy śląskich uczelni gromadzą się na przedświątecznym spotkaniu opłatkowym, by na nowo odkrywać prawdę o tym „jak Bóg kocha ten świat” i że „wciąż kieruje ten świat ku sobie”.

„Wiara chrześcijańska jest wiarą we Wcielenie Słowa, jest – jak napisał papież Franciszek w encyklice Lumen fidei – „wiarą w Boga, który zbliżył się do nas tak bardzo, że wszedł w nasze dzieje”. Z tej też racji wiara w Syna Bożego, który stał się człowiekiem w Jezusie z Nazaretu, nigdy „nie oddala nas od rzeczywistości, ale pozwala nam pojąć jej najgłębsze znaczenie, odkryć, jak Bóg kocha ten świat i wciąż kieruje go ku sobie”...” – podkreślił metropolita katowicki.

„Wierny jest Ten, który was wzywa” – to hasło przewodnie rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w Krypcie Katedry w niedzielę, 14 grudnia br. Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC (bioetyk, naprotechnolog) – dyrektor Ośrodka Wsparcia Płodności „NaProTechnologia” w Licheniu Starym.

Tematy poszczególnych dni:

Niedziela (godz. 11.00, 18.30 – in English, 20.00): „Świadkowie nieznanego Boga”

Poniedziałek (godz. 19.00): „Moc Ducha Świętego, czyli wezwanie od Boga”

Wtorek (godz. 19.00): „Głos sumienia, czyli wezwanie do nawrócenia”

Środa (godz. 19.00): „Obietnica, czyli wezwanie do wiary”

Posłuchaj:

Dzień Skupienia - ks. Wojciech Surmiak, archidiecezjalny duszpasterz akademicki Akademiskie Rekolekcje Adwentowe - ks. Wojciech Surmiak, archidiecezjalny duszpasterz akademicki

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media