katedra

„Rozumiemy, jak społecznie skomplikowana i ekonomicznie trudna jest sytuacja górnictwa na Górnym Śląsku. Jesteśmy świadkami wypadków na kopalniach oraz niepokoju społecznego, wyrażającego się w ostatnich miesiącach w protestach związkowców i emerytów. Dlatego kolejny raz za wstawiennictwem św. Barbary powierzymy Bożej Opatrzności górnicze sprawy” – napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w zaproszeniu na Mszę św. w intencji górników i ich rodzin, której będzie przewodniczył w niedzielę, 7 grudnia br. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 12.00. Zostało ono odczytane w parafiach całej archidiecezji.

Do udziału we tej Mszy św. abp Skworc zaprosił całą Brać Górniczą, zarówno zarządzających, jak i zatrudnionych w tym najważniejszym sektorze przemysłowym naszego regionu. Do tej wspólnotowej modlitwy metropolita katowicki zaprosił też księży proboszczów parafii, na których terenie aktualnie fedrują kopalnie, poczty sztandarowe, a także emerytów górniczych oraz poszkodowanych w wypadkach pod ziemią.

„Wspólnie zawierzymy Bogu, przez wstawiennictwo św. Barbary, wszystkie problemy górnictwa, zwłaszcza jego naprawę – na płaszczyźnie dialogu społecznego, bez eskalacji napięć społecznych i groźby bezrobocia. Bracia Górnicy! Liczę na Waszą obecność w katedrze w przyszłą niedzielę, zaś wszystkich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji bezpiecznej przyszłości dla Śląska” – czytamy w zaproszeniu.

Transmisję Mszy św. w intencji górników i ich rodzin 7 grudnia przeprowadzą m.in: TVP Katowice, TVP Info, Radio eM i Radio Katowice.

Po Mszy św. jej uczestnicy zaproszeni są na barbórkowy poczęstunek.

Posłuchaj: wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

Przeczytaj: pełny tekst zaproszenie abp. Wiktora Skworca

 

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media