Got 0 bytes response, method=default Response decode error Msze św. barbórkowe

W niedzielę, 30 listopada o godz. 9.00 abp Skworc będzie przewodniczył Mszy św. w parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach Bończyku. Będzie ona transmitowana w Programie 1 Polskiego Radia.

Również 30 listopada o godz. 13.00 metropolita katowicki będzie przewodniczył Mszy św. barbórkowej w parafii pw. św. Jerzego w Rydułtowach, transmitowanej przez TV Polonia.

W niedzielę, 7 grudnia br., metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zaprasza wszystkich pracowników branży górniczej do katedry Chrystusa Króla w Katowicach na Mszę św. o godz. 12.00. W zaproszeniu, które zostanie odczytane w parafiach archidiecezji, abp Skworc napisał:

„Rozumiemy, jak społecznie skomplikowana i ekonomicznie trudna jest sytuacja górnictwa na Górnym Śląsku. Jesteśmy świadkami wypadków na kopalniach oraz niepokoju społecznego, wyrażającego się w ostatnich miesiącach w protestach związkowców i emerytów.

Dlatego kolejny raz za wstawiennictwem św. Barbary powierzymy Bożej Opatrzności górnicze sprawy. W związku z tym serdecznie zapraszam całą Brać Górniczą, zarówno zarządzających, jak i zatrudnionych w tym najważniejszym sektorze przemysłowym naszego regionu, do udziału w uroczystej Mszy barbórkowej, którą odprawię w niedzielę 7 grudnia o godz. 12 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Jej transmisję przeprowadzą m.in: TVP Katowice, Radio eM i Radio Katowice. Do tej wspólnotowej modlitwy zapraszam również księży proboszczów parafii, na których terenie aktualnie fedrują kopalnie, ich poczty sztandarowe, a także emerytów górniczych oraz poszkodowanych w wypadkach pod ziemią.

Wspólnie zawierzymy Bogu, przez wstawiennictwo św. Barbary, wszystkie problemy górnictwa, zwłaszcza jego naprawę – na płaszczyźnie dialogu społecznego, bez eskalacji napięć społecznych i groźby bezrobocia.

Bracia Górnicy! Liczę na Waszą obecność w katedrze w przyszłą niedzielę, zaś wszystkich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji bezpiecznej przyszłości dla Śląska”.

Posłuchaj:

Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

Wypowiedź ks. Konrada Opitka, proboszcza parafii św. Jerzego w Rydułtowach, dziekana dekanatu Pszów