W poniedziałek, 24 listopada br., metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przekazał zebraną kwotę biskupowi sosnowieckiemu Grzegorzowi Kaszakowi.

Zgodnie z komunikatem abp. Wiktora Skworca skierowanym do diecezjan archidiecezji katowickiej, w niedzielę 2 listopada została zebrana pomoc materialna na odbudowę katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu, która została zniszczona w pożarze w nocy z 28 na 29 października br. Zniszczeniu uległ przede wszystkim dach katedry. Nie można jednak zapomnieć o wnętrzu świątyni - słynnych malowidłach ściennych Włodzimierza Tetmajera, które również uległy zniszczeniu.

Metropolita katowicki, przekazując zebraną kwotę, zapewnił bp. Grzegorza Kaszaka o stałej pamięci modlitewnej oraz podziękował za informację o Mszach świętych, ofiarowanych w parafii katedralnej w intencji ofiarodawców.

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR