Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: Uroczystość Chrystusa Króla

Odpustowej sumie pontyfikalnej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Oprawę muzyczną przygotowuje chór katedralny pod dyrekcją pana Krzysztofa Kagańca.

Tegoroczna uroczystość Chrystusa Króla to także druga rocznica rozpoczęcia II Synodu Archidiecezji Katowickiej. W katedrze odbędzie się po raz drugi dzień skupienia dla członków zespołów synodalnych. Początek w krypcie o 10.00. Po Mszy św. w katedrze o 12.00 członkowie zespołów synodalnych i zgromadzeni księża kontynuować będą świętowanie w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Szczegółowy plan dnia skupienia:

Krypta katedry Chrystusa Króla

10.00 Adoracja w ciszy

10.30 słowo abp. Wiktora Skworca,

konferencja ks. Marka Panka, rektora Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego

konferencja ks. prof. Jerzego Myszora na temat dziejów zaangażowania świeckich w życie Kościoła na Śląsku

Katedra Chrystusa Króla

12.00 Eucharystia

Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne

13.30 wspólne świętowanie

Posłuchaj:

Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca