Got 0 bytes response, method=default Response decode error Piekary Śl.: Pielgrzymka flisaków

Tym razem flisacy i ich rodziny przybędą do Maryi Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl.

Msza Św. dziękczynna zostanie odprawiona o godzinie 10.30.

Po Mszy św. zaplanowano zwiedzanie piekarskiego wzgórza i bazyliki , a także poczęstunek. Pożegnanie z Piekarami pielgrzymi z Pienin po Nieszporach, które będą odprawione o 15.00 pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca.

Wszyscy (ok. 250 osób) przybędą w strojach regionalnych.

Warto przypomnieć, że liczna reprezentacja Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich z pocztem sztandarowym wzięła udział w tegorocznej Pielgrzymce Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej w Piekarach Śląskich, która miała miejsce w ostatnią niedzielę maja. Przybyło wtedy 35 flisaków ze Sromowiec Niżnych, 15 ze Sromowiec Wyżnych i 5 ze Szczawnicy. Flisacy wspominają, że podczas procesji do ich grupy podeszli się przywitać abp Wiktor Skworc w towarzystwie księży kardynałów Stanisława Dziwisza i Zenona Grocholewskiego. W procesji z darami delegacja flisaków była jako druga, zaraz po górnikach. Flisacy złożyli dary ofiarne: chleb, oscypek, kiełbasę wraz z albumem o Pieninach.

Posłuchaj:

Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

Wypowiedź Jana Sienkiewicza – prezesa Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR