Got 0 bytes response, method=default Response decode error Międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego

Do udziału w uroczystości zaproszeni są profesorowie, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji, a także doktoranci i studenci szkół wyższych naszego regionu. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Zgodnie z tradycją podczas uroczystości zostanie wręczona doroczna nagroda Lux ex Silesia. W tym roku otrzymali ją państwo Teresa i Eugeniusz Maliccy. W związku z tym na uroczystość zaproszeni zostali także małżonkowie i narzeczeni, którzy w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach, i nie tylko, przeżywali pod opieką Laureatów swoje bliższe przygotowanie do małżeństwa lub małżeńskie rekolekcje.

Międzyuczelnianą inaugurację roku akademickiego poprzedziły rekolekcje, które odbyły się w krypcie. Prowadził je ks. Bartłomiej Kuźnik z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Tegoroczni laureaci nagrody „Lux ex Silesia”, małżeństwo Teresa i Eugeniusz Maliccy, od ponad trzydziestu lat zajmują się rekolekcjami dla małżonków oraz przygotowaniem narzeczonych do małżeństwa. W tej formacji posługują się autorskim programem opartym na metodzie dialogowej. Przez czas ich posługi wiele tysięcy małżeństw oraz narzeczonych z kraju i z zagranicy skorzystało z ich pomocy.

Nagroda „Lux ex Silesia” jest przyznawana osobom, które w swej działalności naukowej, społecznej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska.

Posłuchaj:

Wypowiedź ks. Wojciecha Surmiaka, duszpasterza akademickiego w Archidiecezji Katowickiej

Wypowiedź ks. Marka Spyry, przewodniczącego Kapituły „Lux ex Silesia"