Got 0 bytes response, method=default Response decode error Międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego

katedra

Do udziału w uroczystości zaproszeni są profesorowie, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji, a także doktoranci i studenci szkół wyższych naszego regionu. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Zgodnie z tradycją podczas uroczystości zostanie wręczona doroczna nagroda Lux ex Silesia. W tym roku otrzymali ją państwo Teresa i Eugeniusz Maliccy. W związku z tym na uroczystość zaproszeni zostali także małżonkowie i narzeczeni, którzy w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach, i nie tylko, przeżywali pod opieką Laureatów swoje bliższe przygotowanie do małżeństwa lub małżeńskie rekolekcje.

Międzyuczelnianą inaugurację roku akademickiego poprzedziły rekolekcje, które odbyły się w krypcie. Prowadził je ks. Bartłomiej Kuźnik z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Tegoroczni laureaci nagrody „Lux ex Silesia”, małżeństwo Teresa i Eugeniusz Maliccy, od ponad trzydziestu lat zajmują się rekolekcjami dla małżonków oraz przygotowaniem narzeczonych do małżeństwa. W tej formacji posługują się autorskim programem opartym na metodzie dialogowej. Przez czas ich posługi wiele tysięcy małżeństw oraz narzeczonych z kraju i z zagranicy skorzystało z ich pomocy.

Nagroda „Lux ex Silesia” jest przyznawana osobom, które w swej działalności naukowej, społecznej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska.

Posłuchaj:

Wypowiedź ks. Wojciecha Surmiaka, duszpasterza akademickiego w Archidiecezji Katowickiej

Wypowiedź ks. Marka Spyry, przewodniczącego Kapituły „Lux ex Silesia"

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media