Got 0 bytes response, method=default Response decode error Abp Skworc na sesji plenarnej niemieckiego episkopatu

Abp Skworc jest przewodniczącym Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec.

Wśród tematów, które metropolita katowicki zamierza poruszyć zwracając się do niemieckich biskupów, znajdzie się wspólna modlitwa przedstawicieli Kościoła w Polsce i w Niemczech, która miała miejsce 31 sierpnia br. w Gliwicach w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wzięli w niej udział m. in. przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec abp Stanisław Gądecki oraz kard. Reinhard Marx. Obok obu przewodniczących episkopatów i kilku innych biskupów polskich i niemieckich, w tym metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca i biskupa gliwickiego Jana Kopca, w uroczystościach wzięli też udział przedstawiciele Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, wspólnoty żydowskiej oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Abp Skworc będzie również mówił o przypadającej w przyszłym roku 50. rocznicy wymiany listów między episkopatami Polski i Niemiec. W zespole kontaktowym obydwu episkopatów przygotowywany jest dokument o nowej relacji Kościoła w obu krajach. Powinna być ona bardziej widoczna na forum Europy. Chodzi również o współpracę instytucji Kościoła w Niemczech i Kościoła w Polsce, m. in. analogicznych instytucji pomocowych, np. nastawionych na rzecz wspierania misji, na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie itp.

Posłuchaj: Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

Metropolitalne Święto Rodziny