Podczas uroczystej sesji Rady Miasta metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przekaże władzom samorządowym miasta dokument Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej, zatwierdzający wybór Najświętszej Maryi Panny pod tytułem „Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej” jako Patronki u Boga Miasta Piekary Śląskie. Uchwałę inicjującą procedurę przygotowań do nadania tytułu piekarscy radni podjęli jednogłośnie 17 października ubiegłego roku. Uroczyste ogłoszenie Patronki Duchowej Piekar Śląskich poprzedzała peregrynacja wizerunku Piekarskiej Madonny przez parafie Piekar Śląskich, która rozpoczęła się 3 września br.

Program uroczystości 12 września:

9.00 Uroczysta Sesja Rady Miasta Piekary Śląskie w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73

10.30 Msza Święta w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i Św. Bartłomieja w intencji Mieszkańców Miasta Piekary Śląskie.

13.45 Obchody różańcowe z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarii

15.00 Nieszpory Maryjne z kazaniem w Bazylice Najświętszej Maryi Panny i Św. Bartłomieja z udziałem chóru Polonia Harmonia

16.30 Uroczysty koncert odpustowy „Naszej Pani Piekarskiej – w hołdzie Mieszkańcy Piekar Śląskich” w wykonaniu Jacka Kieroka – na Kalwarii przy pomniku Świętego Jana Pawła II

Posłuchaj:

Wypowiedź – metropolita katowicki abp Wiktor Skworc

Wypowiedź – Ks. Władysław Nieszporek, proboszcz parafii Imienia NMP i Św. Bartłomieja w Piekarach Śl.

Wypowiedź – Stanisław Korfanty, prezydent miasta Piekary Śląskie

Link do strony ze szczegółowymi informacjami http://www.piekary.pl/pl/10/1409036505/2

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR