Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: Pielgrzymka kapłanów

katedra

Tego dnia pod hasłem „Wierni wobec wzoru jaki Chrystus nam zostawił” w archidiecezji obchodzony będzie Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.

W zaproszeniu skierowanym do każdego księdza archidiecezji metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m. in.: „W przeżywanym Roku Rodziny pragniemy podziękować Bogu za dar życia i powołania oraz za wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy w naszych rodzinach”.  

Abp Skworc dodał, że zachęceni przez papieża Franciszka do „duszpasterskiego nawrócenia” śląscy duchowni chcą rozpocząć kolejny rok formacji i posługi kapłańskiej na kolanach, prosząc o misyjnego ducha gorliwości w dawaniu świadectwa miłosierdzia „według wzoru, jaki Chrystus nam zostawił”. „Umocnieni wstawiennictwem świętego Jana Pawła II i modlitwą wiernych świeckich, prosić będziemy o uświęcenie nas samych, osób konsekrowanych i wszystkich zaangażowanych w dzieło głoszenia Ewangelii”.

Metropolita katowicki zaapelował do kapłanów o modlitwę za wszystkie rodziny archidiecezji, aby były zawsze „miłością wielkie”, otwarte na dar życia i powołania, aby w swych duszpasterzach odnajdywały „autentycznych ojców i przewodników duchowych (...) chroniących przed zagrożeniami negatywnych ideologii i pomagających w stawaniu się silnymi Bogiem i Jego miłością”.

 

Posłuchaj: Wypowiedź ks. Marka Szkudły, wikariusza biskupiego ds. stałej formacji kapłanów

 

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media