katedra

Tego dnia pod hasłem „Wierni wobec wzoru jaki Chrystus nam zostawił” w archidiecezji obchodzony będzie Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.

W zaproszeniu skierowanym do każdego księdza archidiecezji metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m. in.: „W przeżywanym Roku Rodziny pragniemy podziękować Bogu za dar życia i powołania oraz za wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy w naszych rodzinach”.  

Abp Skworc dodał, że zachęceni przez papieża Franciszka do „duszpasterskiego nawrócenia” śląscy duchowni chcą rozpocząć kolejny rok formacji i posługi kapłańskiej na kolanach, prosząc o misyjnego ducha gorliwości w dawaniu świadectwa miłosierdzia „według wzoru, jaki Chrystus nam zostawił”. „Umocnieni wstawiennictwem świętego Jana Pawła II i modlitwą wiernych świeckich, prosić będziemy o uświęcenie nas samych, osób konsekrowanych i wszystkich zaangażowanych w dzieło głoszenia Ewangelii”.

Metropolita katowicki zaapelował do kapłanów o modlitwę za wszystkie rodziny archidiecezji, aby były zawsze „miłością wielkie”, otwarte na dar życia i powołania, aby w swych duszpasterzach odnajdywały „autentycznych ojców i przewodników duchowych (...) chroniących przed zagrożeniami negatywnych ideologii i pomagających w stawaniu się silnymi Bogiem i Jego miłością”.

 

Posłuchaj: Wypowiedź ks. Marka Szkudły, wikariusza biskupiego ds. stałej formacji kapłanów

 

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media