Got 0 bytes response, method=default Response decode error 69. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę

ponieważ jest najliczniejszą podążającą do Matki Boskiej Częstochowskiej z terenu diecezji. Śląscy pielgrzymi, którym na drogę pobłogosławi metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, dotrą na jasnogórski szczyt 2 sierpnia.

„Serdecznie zapraszam do udziału w tym ważnym wydarzeniu duszpasterskim. W sposób szczególny zachęcam do pielgrzymowania wspólnoty rodzinne. Wspólne pielgrzymowanie – w trwającym w Metropolii Katowickiej Roku Rodziny – będzie okazją do odnowienia i pogłębienia rodzinnych więzi, do modlitwy i rozmów, do wzajemnego świadczenia sobie pomocy i wzmożenia starań, aby rodzina była prawdziwie Miłością Wielka” – napisał metropolita katowicki w zaproszeniu odczytanym w parafiach archidiecezji.

Tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w pielgrzymce, abp Skworc zaprosił do duchowego pielgrzymowania oraz do przyjazdu na Jasną Górę w dniu zakończenia pielgrzymki, w sobotę 2 sierpnia br. O godzinie 15.00 przy ołtarzu ustawionym na Wałach Jasnej Góry zostanie odprawiona pontyfikalna Msza Święta w intencji uczestników pielgrzymki i wszystkich rodzin archidiecezji katowickiej. „Będziemy dziękowali Bogu za małżonków, którzy w bieżącym roku świętowali małżeńskie jubileusze. Będziemy polecali narzeczonych, aby w odpowiedzialny sposób przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Będziemy się modlili z młodzieżą i za młodzież, aby w świetle wiary rozeznawała swe powołanie, nie obawiając się wezwania do oddania życia sprawie głoszenia Ewangelii” – zapowiedział metropolita katowicki.

O przebiegu pielgrzymki będzie informowało na bieżąco archidiecezjalne Radio eM, które po raz pierwszy stworzy specjalne Studio Pielgrzymkowe, ułatwiające radiosłuchaczom duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Przeprowadzona też zostanie transmisja z uroczystej Eucharystii sprawowanej na Jasnogórskich Wałach.

Wypowiedź – metropolita katowicki abp Wiktor Skworc

Wypowiedź – ks. Marek Bernacki, kierownik pielgrzymki

Link do strony pielgrzymki http://www.pielgrzymka.rybnik.pl

Metropolitalne Święto Rodziny