Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „JEZUS – NASZ DOBRY PASTERZ”. Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Rodzice i dzieci przygotują na pielgrzymkę symboliczne owieczki ze znakiem parafii, z której przybyli oraz z podpisami dzieci. Każdy uczestnik pielgrzymki przywiezie ze sobą dzwoneczek. W katedrze dzieci będą symbolicznie powierzać swoje życie Jezusowi podchodząc do zbudowanej zagrody. W czasie nabożeństwa będzie miało miejsce uroczyste wyznanie wiary oraz przekazanie dzieciom pamiątkowego papieskiego krzyżyka. Na zakończenie pielgrzymki na schodach katedry wykonane zostanie wspólne zdjęcie dzieci komunijnych oraz ich rodziców.

Program pielgrzymki

13.00 – Rozpoczęcie pielgrzymki – ogrody Kurii Metropolitalnej „Gdzie są moje owieczki?”
13.10 – „Pioseneczki z Hali” czyli chwalmy Pana góralską nutą.
13.40 – „Idziemy za Dobrym Pasterzem” czyli powierzamy nasze życie Panu Jezusowi
14.00 – „Wchodzimy do owczarni Dobrego Pasterza i otrzymujemy Jego znak”
15.00 – Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca
16.00 – „Żadna owieczka nie może się zgubić” czyli plener fotograficzny u wejścia do owczarni