Kongres rozpocznie się o godz. 9.30. W programie m.in. prezentacja grup misyjnych, Eucharystia, spotkanie z abp. Igantiusem Chamą, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Zambii, młodymi Peruwiańczykami i śląskimi misjonarzami. Zaplanowano także referaty i dyskusje, poczęstunek kanapką misyjną, kiermasz misyjny, zabawy, wystawę fotograficzną o Kościele w Ameryce Południowej i inne atrakcje.

Kongres jest okazją do spotkania wszystkich zainteresowanych tematyką i pomocą misyjną. Ubiegłoroczny Kongres Misyjny w Panewnikach zgromadził ponad 700 dorosłych, młodzieży i dzieci.

Szczegółowy program

9.30 rejestracja uczestników,

10.00 prezentacja grup w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Świętego Oblicza,

10.45 Eucharystia pod przewodnictwem JE ks. abpa Ignatiusa Chamy (Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Zambii), kolekta na Misyjny Fundusz Światowych Dni Młodzieży,

12.00 przerwa na poczęstunek „kanapką misyjną”,

12.45 spotkania w grupach:

- dorośli: spotkanie z abp. Ignatiusem, świadectwa misjonarzy i osób zaangażowanych w animację misyjną,

- młodzież: spotkanie z młodymi Peruwiańczykami, z klerykami jadącymi na staż misyjny do Afryki,

- dzieci: animacja, zabawy i gry misyjne,

13.45 nabożeństwo radości,

14.15 rozesłanie i powrót do domów.

Posłuchaj: Wypowiedź ks. Grzegorz Wity, moderatora archidiecezjalnego Papieskich Dzieł Misyjnych

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR